نمایندگی انحصاری باطری میداک ایتالیا | باتری لیفتراک میداک

باطری لیفتراک ها همگی از سلول های 2 ولتی تشکیل شده و معمولا در ولتاژهای 24 ولت، 36 ولت، 48 ولت، 72 ولت، 80 ولت، دوبل 40 ولت و در آمپر ساعت های مختلف از 300 آمپر ساعت الی 1000 آمپر ساعت میباشند و نکته اساسی در کلیه باتری ها این است که همگی مضربی از 2 ولت میباشند، یعنی بطور مثال یک باطری لیفتراک 48 ولت شامل بیست و چهار سلول دو ولتی و یا یک باطری لیفتراک 80 ولتی شامل چهل سلول دو ولتی میباشد.

نمایندگی انحصاری باطری میداک ایتالیا

شرکت پارت ماشین نمایندگی انحصاری باطری میداک ایتالیا با گارانتی معتبر و خدمات پس از فروش ده ساله میباشد. شرکت میداک ایتالیا یکی از اصلی ترین تولید کنندگان باطری لیفتراک برقی (forklift battery) می باشد که تمام تنوع مدل های باطری لیفتراک DIN  و باتری لیفتراک PZB  را تولید می کند. باطری های تولیدی شرکت میداک به همراه تجهیزات جانبی به مشتریان ارایه می گردد تا بیشترین بازدهی برای مصرف کننده داشته باشد. همچنین باتری های لیفتراک میداک بر اساس نیاز مشتریان با مناسب ترین قیمت باطری لیفتراک به مشتریان ارائه می گردد.

 

نمایندگی باطری میداک 

نوع ساختار باتری لیفتراک ها تا این لحظه معمولا  باطری سرب اسید بوده و باطری های بدون نیاز به نگهداری یا در اصطلاح عام، باطری ژله ای به دلایل فنی در لیفتراک برقی قابل استفاده نیست لیکن برخی شرکت های تولید کننده در صنعت باطری اقدام به ساخت این نوع باتری نموده اند که به دلیل قیمت بسیار زیاد و طول عمر کم در بازار با استقبال مواجه نشده اند .

نمایندگی انحصاری باطری لیفتراک میداک ایتالیا

 فروش باطری لیفتراک برقی

مواردی که در هنگام خرید باطری لیفتراک برقی باید در نظر گرفت :

 1. مشخصات فنی لیفتراک (مارک/مدل و تناژ دستگاه برقی) به عنوان مثال آیا باطری مورد نظر، مقدار ولتاژ و آمپر لیفتراک برقی شما را تامین می کند؟ شما می توانید این اطلاعات را از فروشنده و یا نمایندگی لیفتراک خود به دست بیاورید.
 2. ولتاژ مورد استفاده برای دستگاه؟ انواع لیفتراک ها می توانند از باتری های 24 و 36 و 48 و 72 و 80 ولت در آمپرساعت های مختلف با توجه به نوع دستگاه استفاده کنند، از میزان ولت و آمپر دستگاه خود مطمئن شوید ،چرا که انتخاب اشتباه می تواند آسیب جدی به تجهیزات برقی لیفتراک شما وارد کند.
 3. طول و عرض ارتفاع جعبه باطری(ابعاد باکس فلزی باطری) خود را اندازه گیری دقیق نمایید .
 4. ظرفیت باطری و یا آمپرساعت باطری چیست؟ میزان ظرفیت آمپرساعت در باطری فعلی خود را بررسی کنید. برای دریافت حداکثر قدرت و ساعت کارکرد دستگاه، باطری خود را فول شارژ نمایید و یک مقایسه با باطری قبل یا همان باطری فابریکی دستگاه خود انجام دهید.
 5.  نوع اتصال (پیچی/ سربی) و موقعیت اتصالات و نحوه بستن کابل ها را بررسی کنید.
 6. اندازه کابل باتری لیفتراک چه اندازه باشد.
 7. برند باطری و مکان تولید آن را بررسی کنید.
 8. مدارک قانونی مربوط به اصالت باطری لیفتراک برقی ،حتما باطری را با گارانتی معتبر خریداری کنید و شرح گارانتی را مطالعه کنید (چه شرایطی شامل گارانتی می شود) هرچه مدت گارانتی طولانی تر باشد بهتر است.

یکی از مطالب مهمی که درباره لیفتراک برقی باید به آن دقت داشته باشین ،شارژر باطری لیفتراک می باشد

اطمینان از سالم بودن شارژر باتری لیفتراک

یک شارژر باطری لیفتراک 48 ولت با هر نوع باطری 48 ولت سازگار نیست. اکثر شارژرهای باطری  را نمی توان از یک ولتاژ به ولتاژ دیگری تبدیل کرد. اگر شارژر باطری لیفتراک برقی دارید، اطلاعات دقیق آن را بررسی کنید و با تامین کننده باطری خود صحبت کنید که آیا شارژر شما برای این باطری مناسب است یا خیر؟ حتما به این موضوع دقت فرمایید.


دستوالعمل های عمومی استفاده از باطری لیفتراک

 هنگامی که دیگر عمر مفید باطری تمام شده است ،از آن استفاده نکنید.

کلیه اتصالات برقی روی باطری، بین سل ها، انتهای کابل ها و سوکت اتصالات سالم هستند.

از ایجاد اتصالات کوتاه و ایجاد جرقه اجتناب کنید.

از تماس انواع فلزات با ترمینال های روی باتری خودداری کنید.(از انگشتر،ساعت یا زنجیر فلزی در هنگام کار با باطری استفاده نکنید)

حتما از ابزاری استفاده کنید که دسته های عایق شده داشته باشد.

زمانی که باطری را تمیز میکنید از پارچه کتان مرطوب استفاده کنید.
 
حداقل یکبار در هفته باطری های لیفتراک خود را بازرسی کنید و مطمئن شوید که سطح الکترولیت در هر سلول بالای صفحات و جداکننده است،عایق کابل باطری لیفتراک، سوکتهای اتصالات به کابل های باطری وصل شده باشد و کابل های شارژر فرسوده، خراب نیستند.


انواع باطری لیفتراک بر اساس برند

باطری لیفتراک بالکانکار  باطری لیفتراک کاترپیلار   باطری لیفتراک سهند
باطری لیفتراک برقی بالکانکار باطری لیفتراک برقی کاترپیلار باطری لیفتراک سهند ( باطری میداک )
باطری لیفتراک سپاهان   باطری لیفتراک چری  باطری لیفتراک هلی
باطری لیفتراک سپاهان ( باطری میداک ) باطری لیفتراک چری ( باطری میداک ) باطری لیفتراک هلی ( باطری میداک )
 باطری لیفتراک دوو دوسان  باطری لیفتراک دیمکس  باطری لیفتراک کلارک
باطری لیفتراک دوو دوسان ( باطری میداک ) باطری لیفتراک دیمکس ( باطری میداک ) باطری لیفتراک کلارک ( باطری میداک )
 باطری لیفتراک کوماتسو  باطری لیفتراک یوهانریش  باطری لیفتراک هیوندای
باتری لیفتراک کوماتسو ( باتری میداک ) باطری لیفتراک یوهانریش ( باطری یونگ هانریش ) باطری لیفتراک هیوندای ( باطری میداک )
 باتری لیفتراک سوسانگ  باتری لیفتراک نیچیو  باتری لیفتراک نت لیفت
باتری لیفتراک سوسانگ ( باتری میداک ) باتری لیفتراک نیچیو ( باتری میداک ) باتری لیفتراک نت لیفت ( باطری میداک )
باطری لیفتراک تویوتا   باطری لیفتراک تی سی ام  باطری لیفتراک اشتیل
 باطری لیفتراک تویوتا ( باطری میداک ) باطری لیفتراک تی سی ام ( باطری میداک ) باطری لیفتراک اشتیل ( باطری میداک )
 باتری لیفتراک لیندو  باطری لیفتراک تایلیفت
باتری لیفتراک لینده ( باتری میداک ) باطری لیفتراک تای لیفت ( باطری میداک )
 
 

انواع باطری لیفتراک بر اساس ولتاژ :

باطری لیفتراک 36 ولت
باطری لیفتراک 24 ولت
باطری لیفتراک 72 ولت
باطری لیفتراک 48 ولت
باطری لیفتراک 96 ولت - TGV - تی جی وی ( باطری تی جی وی - باطری TGV )
باطری لیفتراک 80 ولت

مزایای تعمیرات باطری لیفتراک :

- افزایش عمر باطری
- جلوگیری از آسیب جدی به سایر اجزای برقی لیفتراک
- افزایش کارایی از باطری لیفتراک
- استفاده از دستگاه با ساعات کارکرد بیشتر

خدمات مربوط به بازسازی و ترمیم باطری لیفتراک:

- شستشوی داخلی سلول با ماده سولفات باریم
- یکسان سازی سطح شارژ سلول ها (Equalize charge)
- تخلیه شش ساعته شارژ سلول ها با دستگاه (Discharger/Analyzer)
- شارژ مجدد سلول ها با سیستم شارژ high level و equalizing
- جایگزینی یا تعمیر سلول های معیوب
- بازسازی کامل باکس باطری با مواد پلیمری و ضد اسید
- بخارشویی و رنگ آمیزی کامل باکس با رنگ مخصوص
- تعویض درب های باتری در صورت خرابی
9- تعویض پیچ و کابلهای رابط بین باطری ها
10- چیدمان مجدد باتری در باکس اصلاح شده لیفتراک برقی

انواع تجهیزات انبارداری کا از باطری استفاده میکنند:

تقریبا به جز انواع جک پالت دستی ،اکثر تجهیزات انبارداری از انواع باطریها استفاده میکنند.

نکات آموزشی جهت استفاده بهینه از باتری لیفتراک

استفاده از آب مقطر در باتری لیفتراک

انواع باطری های لیفتراک برقی نیاز به آب مقطر یا (آب دیونیزه) به طور منظم را دارند. آب مقطرخالص از مواد فعال داخل باطری (اسید سولفوریک و پلیت های سربی)محافظت می کند اگر مقدار آب مقطر کم شود، ماده فعال خشک می شود و شکننده می شود که این کار سبب می شود تا عمر مفید باطری کاهش پیدا کند و در نتیجه باعث خرابی سلول های باطری شود.

قیمت باتری لیفتراک 

پارت ماشین  نمایندگی انحصاری باتری میداک ایتالیا اولین نمایندگی باتری میداک ایتالیا در ایران توانسته است که قیمت های باتری لیفتراک را با مناسب ترین و ثابت ترین صورت ممکن در نظر دارد.قیمت باتری لیفتراک نسبت به نوع لیفتراک و مدل لیفتراک میتفاوت میباشد شما میتوانید برای دریافت مشاوره با کارشناسان ما در تماس باشید

باطری سربی اسیدی

ویژگی های مهم مورد نیاز قابلیت شارژ مجدد باتری و همچنین امکان شارژ با جریان های بالا باشد به همین دلیل باتری های سربی-اسیدی اصلی ترین سهم را در تامین انرژی برای یوپی‌اس‌ها و لیفتراک های برقی بر عهده باطری دارند. سربی – اسیدی

 

باطری لیفتراک

بطور کلی اختلاف ولتاژ ایجاد شده به کمک یک سلول از الکترودهای مثبت و منفی در باتریهای سرب اسیدی لیفتراک حدود 2 تا 2.1 ولت است. لذا ولتاژهای بالاتر مثل 12 ولت از اتصال سری چندین سری از الکترودهای مثبت و منفی تشکیل می‌شود. قطر صفحات مثبت و منفی نقش اساسی در تعیین ظرفیت باتری بازی می‌کنند. اغلب برای کاربردهای با ظرفیت معمول همچون باتریهای استارتر خودرو قطر این صفحات کمتر از 2 میلی متر است. اما در کاربردهایی با قابلیت شارژ دهی طولانی همانند موارد استفاده شده در لیفتراک های برقی قطر الکترودها به 6 میلی متر نیز خواهد رسید.

 

تعویض باتری لیفتراک

باتری های لیفتراک، مثل همه باتری های قابل شارژ، دارای طول عمر محدودی هستند. طول عمر باطری لیفتراک بسته به شرایط استفاده و نگهداری از آن متغییر می باشد. میزان استفاده از باطری لیفتراک، شرایط کاری و نحوه شارژ باتری بر عمر باطری لیفتراک تاثیر می گذارد.

استفاده از باطری های دست دوم

باطری های تعمیر شده( دست دوم) یا همون استوک بسیار ارزان تر از باطری های نو هستند اما برای استفاده در ساعت کاری بالا مناسب نیستند. چراکه باطری نو و فول شارژر شده میتواند یک شیفت کامل کاری را انجام دهد به همین دلیل، باتری های بازسازی شده فقط برای کارهای با حجم کم و ساعت کارکرد پایین مورد استفاده قرار داد.

از مهمترین بخش های لیفتراک های برقی ، باتری لیفتراک می باشد. حال جهت بالا بردن کارایی این خانواده از لیفتراک ها شرکت پارت ماشین  نمایندگی انحصاری باتری میداک ایتالیا اولین وارد کننده باتری های اروپایی با  در نظر گرفتن پارامترهای مهم از جمله آمپر باطری – طول عمر باطری – ابعاد باطری - کلیفیت و کارایی که بر اساس ولتاژ دستگاه ، از شرکت میداک ایتالیا وارد کرده و باعث افزودن کیفیت باطری ها و محبوبیت باطری ها در میان مشتریان شده است.

انواع باتری های شرکت پارت ماشین شامل موارد ذیل میباشد  

باطری لیفتراک برقی

 
 

نگهداری باطری لیفتراک های برقی یک عامل بسیار مهم فراموش شده است. با کمی دانش و اطلاع از سرویس و نگهداری باطری لیفتراک های برقی میتوان عمری طولانی را برای این نوع باطری ها متصور شد.  این عامل مهم منجر به کاهش هزینه ها، ایمنی بیشتر و افزایش عمر باطری خواهد شد. در حال حاضر درصد قابل توجهی از لیفتراک به صورت الکترونیکی طراحی شده اند. بنابراین سرویس و نگهداری و مراقبت مناسب به طول عمر خود لیفتراک و باتری آن می افزاید. با رعایت این نکات کلیدی موارد زیر را تجربه خواهید کرد 

در اکثریت باطری های جدید لیفتراک برقی عمر مفیدی که برای آن در نظر گرفته می شود 1500 سیکل کاری می باشد. که برای اطلاع از طول عمر باطری  می توان به کاتالوگ مربوط به محصول مورد نظر مراجعه نمود. پس با هربار شارژ کردن باطری یک چرخه یا سیکل کاری از عمر باطری کاسته خواهد شد.برای یک باطری لیفتراک که در طول روز یکبار شارژ می شود (300 بار در سال) ، 1500 سیکل کاری با 5 سال معادل خواهد شد. می توان با رعایت مطالب زیر به عمر باطری افزود.

اجزای تشکیل دهده باطری لیفتراک

اجزای تشکیل دهنده باتری لیفتراک شامل سلول های باطری، میله ها و کابل های آن می شوند.
سلول های باتری : هر سلول از تعدادی صفحات سرب تشکیل شده است. این صفحات حاوی اسید سولفوریک می باشند. هر یک از این سلول ها به عنوان یک باتری منفرد و کوچک محسوب می شود.
میله های باتری : این میله های بزرگ از جنس سرب هستند و باعث اتصال سلول ها به یکدیگر می شوند. به این ترتیب یک مدار کامل ایجاد می کنند.
کابل های باطری: این کابل ها، ابعاد متفاوتی دارند

باتری لیفتراک سرب اسید

باتری های سرب اسید رایج ترین در بازار لیفتراک هستند. گاهی اوقات به آنها باتری های سلولی مرطوب نیز گفته می شود. اجزای آن شامل جعبه باتری، سلول ها و کابل ها و همچنین مخلوطی از اسید سولفوریک و آب است.

باتری های سرب اسید برای عملکرد عالی نیاز به تعمیر و نگهداری منظم دارند. برخی از سیستم های شارژ ممکن است برای پشتیبانی از نیازهای ولتاژ نیاز به کار الکتریکی تخصصی داشته باشند. باتری‌های سلول مرطوب نیز برای حفظ سطح الکترولیت نیاز به آبیاری منظم دارند. کسب و کارها باید سیستم های آبیاری تخصصی را خریداری کنند تا از دقیق بودن سطوح اطمینان حاصل کنند. با نگهداری مناسب، بیشتر باتری های لیفتراک اسید سرب تا پنج سال یا بیشتر دوام می آورند.

اجزای تشکیل دهنده باطری لیفتراک 

سلول‌های باتری: سلول‌ها اساساً باتری‌های منفرد و کوچکی هستند که از مجموعه‌ای از صفحات سرب کاملاً انباشته پر از اسید سولفوریک تشکیل شده‌اند.

میله‌های باتری: میله‌های باتری میله‌های سربی بزرگی هستند که سلول‌های جداگانه را به هم متصل کرده و یک مدار کامل ایجاد می‌کنند.

کابل‌های باتری: اندازه این کابل‌ها از سیم ۴ گیگابایت که تقریباً قطر مداد است، متفاوت بوده و تا کابل ۴/۰ که قطر آن بیش از یک اینچ است، متغییر می‌باشد.

 
از میان برندهای موجود در بازار و با توجه به بازخوردی که در این مدت از مشتریان خود کسب نموده ایم, باطری لیفتراک میداک ایتالیا بهره وری بالاتری را نسبت به مدل های مشابه فراهم می کند که این مزیت با استفاده از تکنولوژی پیشرفته در روند ساخت صفحات مثبت آن به دست آمده است. از جمله ویژگی های این باطری می توان به شارژ سریع ، مطابقت با استانداردهای جهانی، سازگاری با بیشتر ماشین آلات صنعتی و کاهش هزینه های تعمیر و نگهداری اشاره کرد .

ایمنی در محیط های مربوط به باطری لیفتراک

محوطه و تجهيزات مربوط به شارژ باطري لیفتراک بايد طوري طراحي شود كه حتي الامكان فاقد مواد و تجهيزات غير ضروري قابل اشتعال باشد. از قرار دادن آچار و ديگر قطعات فلزي روي باطري ها جدا خودداري كنيد، چرا كه ميتواند منجر به اتصال و سپس انفجار شود.

همچنين بهتر است موارد زیر را رعایت کنید :

 1. تميز كردن محل هايي كه الكتروليت روي آنها ريخته
 2. اطفاء حريق
 3. حفاظ و امكانات كافي جهت حافظت از تجهيزات شارژ در برابر دیگر وسائل نقليه
 4. سيستم تهويه مناسب جهت تخليه گازهاي خروجي
 5. قبل از شارژ باطری دقت کنید ،سطح آب باطری کافی باشد. در غیر این صورت به آن آب مقطر اضافه کنید
 6. در محلی که تهویه مناسب دارد باطری را شارژ کنید
 7. در دمای کمتر از 35 درجه سانتی گراد شارژ باطری را شروع کنید
 8. از هر گونه ایجاد جرقه جلوگیری کنید
 9. هنگامی که برای شارژ کردن باطری از شارژر استفاده می کنید، درب تمامی سلول های باطری را باز کنید

زمان حمل و كار با اسيد با غلظت بيش از 50 درصد و وزن مخصوص بالاتر از 1.4 بايد شير آّب  جهت شست و شوي چشم موجود باشد. همچنين جهت حمل باطري بايد امكانات مناسب موجود باشد 

نکته 1: باطري ليفتراك برقي در زمان شارژ ، اكسيژن و هيدروژن متصاعد ميكند كه در بعضی شرايط و در مجاورت برخي مواد ،منجر به اشتعال و انفجار می گردد. باطري های لیفتراک سنگين  بوده و براي حمل بدون تجهيزت مناسب بسيار نامساعدند. محتوي باطري بسيار خطرناک است.بنابراین با توجه به گران بودن باطري در كار با آن علی الخصوص هنگام شارژ نكات ايمني را رعايت کنید.

نوع باطری لیفتراک

پس از تعیین اینکه کدام اندازه باتری با لیفتراک شما سازگار است، ملاحظات مهم بعدی استفاده از باتری‌ لیفتراک لیتیوم یون در مقابل اسید سرب است. لیفتراک های برقی معمولاً توسط یکی از این دو نوع باتری اصلی تغذیه می شوند: اسید سرب لیتیوم یون در حالی که گزینه‌های قدرت دیگری برای لیفتراک‌ها وجود دارد، مانند پروپان یا گازوئیل، یا برق گاز، 2/3 از آن‌ها که هر سال در خدمت هستند، برقی هستند.

باتری لیفتراک سرب اسید استاندارد قدیمی برای تامین انرژی لیفتراک ها هستند. آنها واحدهای حجیم و پر از مایع با رویه قابل جابجایی هستند که از طریق واکنش شیمیایی صفحات سرب و اسید سولفوریک الکتریسیته تولید می کنند. فن آوری آن به سال 1859 باز می گردد و شامل پر کردن منظم واحدها با آب (که همچنین برای فرآیندهای شیمیایی تولید کننده الکتریسیته در داخل اتفاق می افتد ضروری است).

بازیافت سلول های باطری لیفتراک

باطری لیفتراک یا باتری ساکن یا opzs به صورت سلول های 2 ولتی از 200  تا  3000 آمپر ساعت در باکس های پلاستیکی شفاف تولید شده و برای دستیابی به ولتاژ مورد نیاز تعداد مشخصی از این سلول ها توسط تسمه های سربی به پل های باتری جوشکاری شده و یا برای نصب آسانتر تسمه ها با پیچ و مهره به هم متصل می گردند تا ولتاژ نهایی مورد نظر تامین شود.سرب تمام باطری ها جمع آوری شده ، کاملاً بازیافت می شوند. صفحات سرب برای بازیافت به کارخانه ذوب آهن فرستاده می شوند، کیس های پلاستیکی و فلزی بازیابی می شوند و اسید پسماند برای بازیافت یا دفع ایمن ارسال می شود.

بیشترین موارد مصرف این نوع باطری ها در صنایع مخابراتی، نیروگاه های تولید برق و ماشین آلات برقی انبارداری می باشد.

 همچنین شما میتوانید جهت خرید انواع تجهیرات انبارداری ( لیفتراک ، ریچتراک برقی ، جک پالت دستی ، الحاقیه لیفتراک ، استاکر برقی ، پالت تراک برقی ) و همچنین انواع باطری لیفتراک برقی با واحد فروش پارت ماشین تماس حاصل فرمایید.

 

درباره ما

شرکت پارت ماشین نمایندگی رسمی فروش و خدمات پس از فروش لیفتراک، انواع لیفتراک تویوتا و لیفتراک هیوندای، لیفتراک هلی و لیفتراک کوماتسو و ارایه دهنده خدمات و تعمیرات لیفتراک و تامین کننده قطعات و لوازم یدکی لیفتراک دوو دوسان، لیفت تراک سهند، لیفتراک سپاهان و ارائه دهنده بهترین قیمت لیفتراک در انواع برند و تناژ های مختلف می باشد.

درباره پارت ماشین بیشتر بدانید...

تماس با ما

آدرس: تهران، کیلومتر 16 جاده مخصوص کرج، کیلومتر پنج جاده شهریار، شهرک صنعتی زاگرس، خیابان صنایع، صنایع پنجم، پلاک 17

تلفن: 02166067000 - 02166067004

ایمیل: info@pmpco.ir

نمابر: 02166003695

 

ما را دنبال کنید!

تماس با واحد فروش