لیفتراک ماشینی است دارای یک دکل، شاخک و ملحقات که با توجه به نوع فعالیت برای حمل و نقل، جابجائی و انبارنمودن بارها در اشکال و ظرفیتهای مختلف طراحی و ساخته میشود و متناسب با نوع کار و محیط از سوخت های فسیلی، گاز یا برق استفاده میکند.


لیفتراک ماشینی مدرن است که در اشکال مختلف و برای بالابری، جابجایی و انبار کردن انواع مختلفی از بار استفاده می شوند. نوع عمل در لیفتراک براساس قاعده دو وزنه بالانس شده روی یک محور است که کاملا روبه روی یکدیگر و در جهت مخالف قرار دارند و در حقیقت، همان اصل حاکم بر عمل الاکلنگ در لیفتراک صادق است. یعنی با داشتن یک نقطه تکیه گاه که در لیفتراک همان چرخ های جلویی اند، بار قرار داده شده روی شاخک ها توسط وزن لیفتراک بالانس می شوند و بدین ترتیب بار پس از برقراری تعادل به کمک نیروی متحرکه موتور لیفتراک جابه جا می شود. اگر لیفتراک کاملا در وضعیت مناسب قرار گیرند، دستگاه تعادل داشته و از پایداری بالایی برخوردار است اما اگر به هر دلیلی پایداری از بین برود هر لحظه احتمال واژگونی آن وجود دارد. اکثر کارخانجاتی که لیفتراک ها را تولید می کنند تلاش کرده اند تا بر پایداری آن ها افزوده تا سطح ایمنی بالاتر رود.

ظرفیت لیفتراک

حداکثر بار مجاز ایمن که توسط لیفتراک جابه جا می شود و بوسیله کارخانه سازنده بر روی پلاک مشخصات ماشین درج شده است.


ملحقات لیفتراک

کلیه تجهیزاتی که توسط شرکت سازنده لیفتراک، مطابق با استانداردهای لازم برای حمل و جابجائی بارهای خاص به دکل یا شاخک لیفتراک اضافه می شود.


تجهیزات کنترلی لیفتراک

تجهیزاتی نظیر گیجها، کنترل کننده ها و نشانگر سرعت که بوسیله آنها وضعیت و عملکرد لیفتراک تحت کنترل در می آید.
مقررات ایمنی در بازدید روزانه از لیفتراک ها

قبل از استارت و روشن نمودن لیفتراک ، بایستی مراحل زیر در خصوص بررسی چگونگی وضعیت لیفتراک را مورد توجه قرار دهیم :

تایرها و فشار باد تایر ها را کنترل کنید.
از محکم بودن پیچ چرخ ها مطمئن شوید.
آب رادیاتور را بازدید کنید و چنانچه کسری دارد آن را مرتفع سازید.
روغن موتور را نیز بررسی کنید.
ترمز دستی و بوق و فرمان ماشین را چک کنید.
بررسی کنید که آیا دکل و سیستم هیدرولیک درست کار می کند.
در صورتی که از لیفتراک گازی استفاده می شود از سلامتی سیلندرهای گاز و شیلنگهای مربوطه قبل از استارت زدن باید اطمینان حاصل کرد .

انواع لیفتراک

لیفتراک دوگانه سوز هیوندای

مهندسین و طراحان شرکت هیوندای با بهره گیری از نیاز درخواست مشتریان و استفاده از شرایط محیطی هر کشور اقدام به تولید این سری از لیفتراک ها را نموده اند. موتور با کیفیت و بدون لرزش GM  ، استفاده از بالشتک های لاستیکی برای جلوگیری از ضربه زدن لیفتراک در مسیرهای غیر هموار ، افزایش زاویه حرکت دکل به جلو ، شعاع دید مناسب اپراتورو طراحی موتور با کمترین میزان استهلاک سبب شده هاست تا صاحبان صنایع محترم در حوزه های پخش که تمایل دارند با کمترین آلودگی سوختی مواجه شوند را تامین نمایید .

25l 7m

لیفتراک دوگانه سوز هیوندای تا ظرفیت 3 تن

دریافت کاتالوگ در فرمت فایل پی دی اف

لیفتراک دوگانه سوز هلی

سرمایه گذاران شرکت هلی پس از بررسی های واحد تحقیق و توسعه اقدام به تولید لیفتراک های دوگانه سوز تا ظرفیت 7 تن نمودند . این مدل لیفتراک های هلی با توجه به موتور نیسان ژاپن از نظر آلایندگی در گروه لیفتراک های پاک قرار گرفته است ، اکثر شرکت های تولید کننده و صاحبان صنایع که فعالیت آنها در محیطهای بسته صورت میگیرد ناچار به استفاده از لیفتراک های دوگانه سوز می باشند . طراحی روز اروپا ، سیستم اپراتوری آسان ، موتور قابل دسترس برای تعمیر ، سیستم سوخت رسانی با بالاترین راندمان و کمترین آلایندگی از مزایای لیفتراک های دوگانه سوز هلی می باشد .

سری دستگاهمدل دستگاهظرفیت حمل بار kgنوع موتورمدل موتور
DUAL FUEL FORK LIFT 2 ton CPQYD20 2000 دوگانه سوز NISSAN
DUAL FUEL FORK LIFT 2.5 ton CPQYD25 2500 دوگانه سوز NISSAN
DUAL FUEL FORK LIFT 3 ton CPQYD30 3000 دوگانه سوز NISSAN
DUAL FUEL FORK LIFT 3.5 ton CPQYD35 3500 دوگانه سوز NISSAN

لیفتراک دوگانه سوز هلی

دریافت کاتالوگ در فرمت فایل پی دی اف

لیفتراک برقی هیوندای

لیفتراک برقی از دیگر سری تولیدات برند هیوندای می باشد که کارخانجات غذایی - دارویی ، بهداشتی و سردخانه ها از عمده مصرف کنندگان این مدل لیفتراک ها هستند .
طراحی یکپارچه شاسی، نمایشگر هوشمند دیجیتالی ، سیستم الکترونیکی  AC  ( بدون نیاز به سرویس ذغال و کاربری بدون ضربه زدن ) ، باطرهای قدرتمند و با کیفیت تا ظرفیت 735 آمپر ساعت ، کنترل عدم برگشت به عقب لیفتراک در شیب ، ترمز بازیافتی ( شارژ شدن باطری در زمان های ترمز کردن ) و فرمان هیدرواستاتیکی از مهمترین مزایای این سری از لیفتراک های برقی هیوندایی می باشد که شرکت پارت ماشین پویا پیشرو بعنوان نمایندگی لیفتراک هیوندای با سرویس های به موقع و خدمات پس از فروش قابل اطمینان توانسته مشتریان و صاحبان صنایع محترم را از خرید این سری از لیفتراک  ها مطمئن سازد .

لیفتراک برقی هیوندای

لیفتراک برقی هیوندای با ظرفیت 2.2 الی 3.2

دریافت کاتالوگ در فرمت فایل پی دی اف

لیفتراک برقی هلی

گروه لیفتراک های برقی از مهمترین تولیدات هر کارخانه ایی می باشد ، چرا که این گروه از لیفتراک ها ، دانش فنی بالا و روز دنیا را برای تولید نیازمند می باشد . لیفتراک های برقی جدید با استفاده از سیستم  AC   علیرقم توانایی کنترل حرکت لیفتراک بصورت خطی و کمترین تنش ، لیفتراک را از سرویس ذغالها بی نیاز ساخته است .
مهمترین قسمت یک لیفتراک برقی منبع تغذیه یا همان باطری لیفتراک و شارژر لیفتراک می باشد که می بایست از سری تراکشن و با کیفیت بالا استفاده گردد . عدم رعایت این موضوع سبب بروز هزینه های هنگفت برای صاحبان محترم صنایع خواهد شد .
لیفتراک های برقی هلی از تناژ 1 الی 3 تن و بالابری 6 متربا دارا بودن مزایای فوق این نیاز را تامین نموده است .

سری دستگاهمدل دستگاهظرفیت حمل بار kgنوع موتورمدل موتور
AC-ELECTRIC FORKLIFT 1.5 ton CPD15 1500 الکتریکی ایتالیا ZAPI
AC-ELECTRIC FORKLIFT 2 ton CPD20 2000 الکتریکی ایتالیا ZAPI
AC-ELECTRIC FORKLIFT 2.5 ton CPD25 2500 الکتریکی ایتالیا ZAPI
AC-ELECTRIC FORKLIFT 3 ton CPD30 3000 الکتریکی ایتالیا ZAPI

لیفتراک برقی هلی

دریافت کاتالوگ در فرمت فایل پی دی اف

لیفتراک دیزلی هیوندای

این نوع لیفتراک با بهره گیری از موتور قدرتمند کوبوتا مدل v3600  برای  (لیفتراک های تا ظرفیت 3.5 تن ) ، موتورهای هیوندای و میتسوبیشی برای ( برای لیفتراک های تا ظرفیت 7 تن ) و موتورهای کامینز برای (لیفتراک های تا ظرفیت 25 تن ) ، توانسته تمامی نیازهای صاحبان صنایع محترم در حوزه های سبک و سنگین تامین نماید . طراحی این محصول با استاندارهای روز اروپا همسو بوده و قابلیت هایی همچون طراحی ارگونومیک – دسترسی عالی لیورهای بالابری – فضای دید مناسب – دسترسی آسان برای تعمیرات موتور و فضای ورودی عالی اپراتوری ، شرایط متمایز این برند را ایجاد نموده است .
ضمن دریافت کاتالوگ از همین سایت می توانید جهت دریافت اطلاعات تکمیلی با واحد فروش لیفتراک شرکت پارت ماشین پویا پیشرو نمایندگی هیوندای تماس حاصل فرمایید.

لیفتراک دیزلی هیوندای   لیفتراک هیوندای دیزلی

لیفتراک هیوندای دیزلی تا ظرفیت 3.5 تن

 دریافت کاتالوگ در فرمت فایل پی دی اف

لیفتراک دیزلی هیوندای با ظرفیت 3.5 ال 5 تن 

دریافت کاتالوگ در فرمت فایل پی دی اف

لیفتراک دیزل هیوندا  لیفتراک 16 تن دیزل هیوندای
 
لیفتراک دیزل هیوندای تا هفت تن 

دریافت کاتالوگ در فرمت فایل پی دی اف

لیفتراک دیزل هیوندای با ظرفیت یازده الی شانزده تن

دریافت کاتالوگ در فرمت فایل پی دی اف

  لیفتراک هیوندای دیزل 25 تن 

 

 

لیفتراک دیزل هیوندای ظرفیت تا 25 تن

دریافت کاتالوگ در فرمت فایل پی دی اف