مطالب آموزشی

لیفتراک برقی چه مزیت هایی دارد؟

ادامه مطلب...

لیفتراک ها در کاربردهای صنعتی و تجاری بسیار وسیع برای انتقال انواع کالاها و مواد به اطراف، حمل در انبار، برداشتن بار از کامیون ها یا انتقال بار از از ایستگاهی به ایستگاهی دیگر استفاده می شوند.

ادامه مطلب...

1: لرزش لیفتراک هنگام رها کردن یا فشردن پدال گاز حین حرکت رو به جلو

2: ایجاد ضربه در قسمت جلو (زیر پای اپراتور) در زمان تعویض جهت

3: ایجاد ضربه در زمان حرکت اولیه

ادامه مطلب...

قطعا با خرید لیفتراک دست دوم می توانید در خرج کردن پول صرفه جویی کنید…

ادامه مطلب...

در رابطه با الحاقیه لیفتراک

ادامه مطلب...

رویه های کلی کار بطور خلاصه که مرتبط با ایمنی، کاربر، انتقال بار یا سرنشین است اینجا آمده است. گاهی بعضی از این رویه ها ممکن است احساس شود که بسیار معمولی است ولی درباره آن ها کلا باید صحبت کرد و ایمنی را ارتقا داد.

ادامه مطلب...

لیفتراک های صنعتی به روش یکسانی مانند انواع دیگر لیفتراک هایی که در این وب سایت صحبت شده اند کار می کنند.

ادامه مطلب...

رانندگان می دانند بهترین راه برای سالم نگه داشتن ماشین تعویض چرخ های آنها در فواصل معینی می باشد. این کار ساییدگی و پارگی در حین انتقال و جابجایی لیفتراک را کاهش می دهد و استرس اپراتور را کاهش می دهد. اگر شما می خواهید لاستیک لیفتراک را عوض کنید آن قدر که این کار به نظر می آید دلهره آور نیست.

ادامه مطلب...

تا قبل از ظهور خودروهای انژکتوری، کمتر کسی به فکر ایجاد یک سیستم عیب یاب خودکار برای اتومبیل افتاده بود و تقریبا هیچگاه چنین فکری عملی نشده بود. اما با ظهور سیستمهای انژکتوری و در نتیجه استفاده کامپیوتر مرکزی خودرو، ECU، زیرساخت های مورد نیاز برای عملی شدن این تفکر به وجود آمد.

ادامه مطلب...

در زمان شستشوی لیفتراک برقی باید خیلی دقت داشت.

ادامه مطلب...

لیفتراک های نو، دستگاههای گران قیمتی می باشند. اگر کار شما به لیفتراکی برای چند ساعت در روز و یا فقط چند روز نیاز دارید، خرید لیفتراک دست دوم مقرون به صرفه می باشد.

قبل از هر گونه تماس و یا مراجعه به شرکتی، کمی درباره ی آن تحقیق کنید. شما باید شناسایی کنید چه مدلی را نیاز دارید. زمانی که شما لیفتراک های دست دوم را با هم مقایسه می کنید مهم است که یک مدل مناسب برای خود پیدا کنید. به خصوص اگر شرکت شما برای انجام امور روزانه اش به لیفتراک وابسته می باشد.

ادامه مطلب...

بدنه لیفتراک : این قسمت اساس دستگاه است که از دکل، محور، چرخ، وزنه ی تعادل، حفاظ بالایی و منبع انرژی تشکیل شده است. این قسمت ممکن است دارای  مخزن سوخت و مایع هیدرولیک  که در هنگام مونتاژ دستگاه به آنها اضافه می شود.

وزنه ی تعادل لیفتراک :  این بخش وزنه ای(حجم) است که در پشت  لیفتراک قرار گرفته است.  هدف از قرار دادن این وزنه، به تعادل درآوردن لیفتراک در هنگام بالا بردن اجسام است.  در لیفتراک های برقی باطری های سربی اسیدی به عنوان وزنه ی تعادل نیز انجام وظیفه می کنند.
 

ادامه مطلب...

برای خرید لیفتراک باید جواب این موارد را برای خودمان مشخص کنیم :

 1 - علت خرید لیفتراک
 2 - مکان استفاده از لیفتراک
 3 - انتظار انجام چه کاری از لیفتراک داریم

ادامه مطلب...

هدف از گرفتن گواهینامه لیفتراک ،حصول اطمينان ار تأمين ايمني پرسنل در كار با ليفتراك و پيشگيري از بروز حوادث مربوط به ليفتراك  می باشد . رانندگان لیفتراک می بایست بر طبق چک لیست، بازرسی فنی لیفتراک و بازرسی ایمنی لیفتراک را روزانه قبل از هر روز کاری به صورت چشمی انجام دهند.

ادامه مطلب...

در راستای ارائه خدمات در زمینه انواع تجهیزات و ادوات لیفتراک از قبیل عدل گیر ، رول گیر لیفتراک ، کارتن کلمپ ، بلوک گیر، شاخک لیفتراک ،ساید شیفت ، فورک پوزیشنر، لاستیک لیفتراک و غیره ، شرکت پارت ماشین پویا پیشرو اقدام به عقد قرارداد با بهترین تولیدکنندگان تجهیزات انبارداری نموده است  و تمامی تجهیزات لیفتراک در نهایت سلامت کیفی و با ضمانت نامه عرضه میگردد .

 

ادامه مطلب...

کار کردن با لیفتراک مانند دیگر وسایل برای خود روشی دارد که طی دستورالعمل کار با لیفتراک شناخته میشود . قوانین کار با لیفتراک باید حتما رعایت شود زیرا حوادث رعایت نکردن این دستورالعمل مانند دیگر وسایل نقلیه قابل جبران نیست.

ادامه مطلب...

جابجایی و بالا بردن جک پالت توسط یک اهرم یا دسته می باشد. در قسمت بالای این اهرم دستگیره کوچکی قرار داده شده که مخصوص خارج کردن روغن هیدرلیک از پمپ می باشد که این امر موجب پایین آمدن شاخک های دستگاه می شود.

ادامه مطلب...

باطری ها : باتری ها مولد هایی هستند که انرژی شیمیایی را تبدیل به انرژی الکتریکی میکنند .

باتری ها معمولا از کنار هم قرار دادن حداقل دو صفحه فلزی ( یا آلیاژیی) متفاوت در داخل یک محلول شیمیایی بوجود میایند. یکی از این دو صفحه دارای خاصیت الکترون دهی بیشتر(مثبت یا آند) و دیگری دارای خاصیت الکترون گیری بیشتر(منفی یا کاتد ) میباشد . محلول شیمیایی که باعث ایجاد ارتباط بین این دو صفحه میگردد ، الکترولیت نامیده میشود.

ادامه مطلب...