مطالب آموزشی

لیفتراک های نو، دستگاههای گران قیمتی می باشند. اگر کار شما به لیفتراکی برای چند ساعت در روز و یا فقط چند روز نیاز دارید، خرید لیفتراک دست دوم مقرون به صرفه می باشد.

قبل از هر گونه تماس و یا مراجعه به شرکتی، کمی درباره ی آن تحقیق کنید. شما باید شناسایی کنید چه مدلی را نیاز دارید. زمانی که شما لیفتراک های دست دوم را با هم مقایسه می کنید مهم است که یک مدل مناسب برای خود پیدا کنید. به خصوص اگر شرکت شما برای انجام امور روزانه اش به لیفتراک وابسته می باشد.

ادامه مطلب...

بدنه لیفتراک : این قسمت اساس دستگاه است که از دکل، محور، چرخ، وزنه ی تعادل، حفاظ بالایی و منبع انرژی تشکیل شده است. این قسمت ممکن است دارای  مخزن سوخت و مایع هیدرولیک  که در هنگام مونتاژ دستگاه به آنها اضافه می شود.

وزنه ی تعادل لیفتراک :  این بخش وزنه ای(حجم) است که در پشت  لیفتراک قرار گرفته است.  هدف از قرار دادن این وزنه، به تعادل درآوردن لیفتراک در هنگام بالا بردن اجسام است.  در لیفتراک های برقی باطری های سربی اسیدی به عنوان وزنه ی تعادل نیز انجام وظیفه می کنند.
 

ادامه مطلب...

برای خرید لیفتراک باید جواب این موارد را برای خودمان مشخص کنیم :

 1 - علت خرید لیفتراک
 2 - مکان استفاده از لیفتراک
 3 - انتظار انجام چه کاری از لیفتراک داریم

  

ادامه مطلب...

هدف از گرفتن گواهینامه لیفتراک ،حصول اطمينان ار تأمين ايمني پرسنل در كار با ليفتراك و پيشگيري از بروز حوادث مربوط به ليفتراك  می باشد . رانندگان لیفتراک می بایست بر طبق چک لیست، بازرسی فنی لیفتراک و بازرسی ایمنی لیفتراک را روزانه قبل از هر روز کاری به صورت چشمی انجام دهند.

ادامه مطلب...

در راستای ارائه خدمات در زمینه انواع تجهیزات و ادوات لیفتراک از قبیل عدل گیر ، رول گیر لیفتراک ، کارتن کلمپ ، بلوک گیر، شاخک لیفتراک ،ساید شیفت ، فورک پوزیشنر، لاستیک لیفتراک و غیره ، شرکت پارت ماشین پویا پیشرو اقدام به عقد قرارداد با بهترین تولیدکنندگان تجهیزات انبارداری نموده است  و تمامی تجهیزات لیفتراک در نهایت سلامت کیفی و با ضمانت نامه عرضه میگردد .

 

ادامه مطلب...

کار کردن با لیفتراک مانند دیگر وسایل برای خود روشی دارد که طی دستورالعمل کار با لیفتراک شناخته میشود . قوانین کار با لیفتراک باید حتما رعایت شود زیرا حوادث رعایت نکردن این دستورالعمل مانند دیگر وسایل نقلیه قابل جبران نیست.

ادامه مطلب...

جابجایی و بالا بردن جک پالت توسط یک اهرم یا دسته می باشد. در قسمت بالای این اهرم دستگیره کوچکی قرار داده شده که مخصوص خارج کردن روغن هیدرلیک از پمپ می باشد که این امر موجب پایین آمدن شاخک های دستگاه می شود.

ادامه مطلب...

باطری ها : باتری ها مولد هایی هستند که انرژی شیمیایی را تبدیل به انرژی الکتریکی میکنند .

باتری ها معمولا از کنار هم قرار دادن حداقل دو صفحه فلزی ( یا آلیاژیی) متفاوت در داخل یک محلول شیمیایی بوجود میایند. یکی از این دو صفحه دارای خاصیت الکترون دهی بیشتر(مثبت یا آند) و دیگری دارای خاصیت الکترون گیری بیشتر(منفی یا کاتد ) میباشد . محلول شیمیایی که باعث ایجاد ارتباط بین این دو صفحه میگردد ، الکترولیت نامیده میشود.

ادامه مطلب...