باطری لیفتراک 48 ولت

باطری لیفتراک 48 ولت 

باطری 48 ولت لیفتراک برقی جز پر کاربردترین باطری های لیفتراکی بوده و امروزه لیفتراک های زیادی چه از نوع اروپایی و ژاپنی و یا غیره از این نوع باطری برای لیفتراک های خود استفاده می کنند .

معمولا این نوع باطری ها در لیفتراک های با تناژ 1.5 الی 2.5 تن استفاده می شوند و تناژهای بالاتر از باطری 72 ولت و یا 80 ولت استفاده می کنند .

باطری لیفتراک برقی 48 ولت از 24 سلول 2 ولتی تشکیل شده که بصورت آرایش سری به هم متصل شده و تشکیل یک باطری 48 ولتی را داده اند .

ولتاژ در باطری لیفتراک ها همواره عددی ثابت و غیر قابل تغییر توسط مصرف کننده می باشد ولی آمپر ساعت باطری بر حسب نیاز مصرف کننده قابل تغییر بوده و بر حسب گنجایش باکس باطری لیفتراک می تواند متغییر باشد .

به طور مثال در یک لیفتراک برقی 2 تن کوماتسو مدل FB25EX - 11  می توان باطری 48 ولت 450 آمپر ساعت الی 730 آمپر ساعت استفاده نمود ، هر چه آمپر ساعت باطری بیشتر شود ابعاد و وزن باطری بیشتر و به طبع قیمت باطری نیز گران تر خواهد شد ، در عوض میزان بک آپ یا همان بازدهی باطری بیشتر شده و لیفتراک نیاز کمتری به شارژ مجدد داشته و در طول شیفت کاری مدت زمان بیشتری را می تواند کار کند ، معمولا مصرف کنندهایی که حجم بالای کاری داشته و فرصت لازم برای شارژ مجدد باطری را ندارند از باطری هایی با آمپر ساعت بالا استفاده می کنند و مصرف کنندهایی که حجم کاری کمی داشته و یا بصورت موردی از لیفتراک استفاده می کنند نیازی به استفاده از باطری آمپر بالا نخواهند داشت .