نحوه ی استفاده ی صحیح از لیفتراک ها

امنیت برای اپراتور لیفتراک بسیار مهم می باشد. لیفتراک های متفاوت زیادی وجود دارد اما چک کردن آنها از یک روند خاص پیروی می کند. در اینجا چندین راهکار وجود دارد که به شما کمک می کند تا در شرایطی مناسب از آن استفاده کنید و بدون هیچ خطر بالقوه ای با امنیت کامل از آن استفاده کنید.

ریچتراک

ریچتراک مناسب ترین دستگاه جهت کاردرسرد خانه ها، انبارهای موادغذایی و دارویی و سالن های سرپوشیده می باشد.

توضیحاتی درباره جک پالت ها

جک پالت ها وسیله هایی هستند که برای حرکت دادن وسیله های سنگین به کار می روند و محصولات را از نقطه ای به نقطه ی دیگر بدون هیچ دردسری می برند.

استاکر و یا لیفتراک دستی چیست؟

لیفتراک دستی - استاکر لیفتراکی است که با نیروی دست کار می کند به جای اینکه با موتور کار کند. شاخک های قابل شناسایی در جلو دارند، اما توسط نیروی انسانی به جای نیروی موتور هل داده می شوند.

جک پالت و اصول استفاده از آن

جک پالت که به نامهای پالت بر، پالت تراک، لیفتراک دستی و یا گاری پمپی شناخته میشود، وسیله ای برای بلندکردن و حرکت دادن پالت و یا اجسام سنگین میباشد.

زمان های سرویس لیفتراک

چند وقت یکبار نیاز دارید لیفتراک خود را سرویس کنید؟

کجا مشاغل مرتبط با لیفتراک را پیدا کنم؟

مانند افراد بسیاری ممکن است هم اکنون استفاده از لیفتراک را آموزش دیده اید اما در این اوضاع دشوار اقتصادی دارید تقلا می کنید تا روزنه ای برای مهارت هایتان پیدا کنید و بنابراین در جستجوی مشاغل مرتبط با لیفتراک هستید تا کاری را به دست آورید.

۲۴ نکته کلیدی کار با لیفتراک

در این مقاله قصد داریم، ۲۴ نکته کلیدی کار با لیفتراک را به شما یادآور شویم:

آموزش لیفتراک

سوار و پیاده شدن از لیفت تراک سوار و پیاده شدن از لیفت تراک را با احتیاط انجام دهید. قبل از سوار شدن کفش ها و دستهایتان را تمیز کنید. هنگام سوار و پیاده شدن از دو دست خود استفاده کنید و رو به ماشین بایستید.

پالت تراک و جک پالت

در این مقاله سعی در معرفی یکی از کارآمدترین تجهیزات انباری یعنی،پالت تراک برقی داریم. به منظور درک بهتر این مطلب ابتدا به معرفی محصول مهم دیگر یعنی جک پالت دستی می پردازیم؛

چگونه روغن لیفتراک تعویض می شود؟

اگر نمی خواهید تکنسینی بیاید و روی لیفتراک در این زمینه کارکند این مطلب خوب خواهد بود.

بخوانید تا یاد بگیرید چگونه روغن لیفتراک را تعویض کنید.

آیا کرایه لیفتراک انتخاب بهتری است؟

بسیاری از افراد به ویژه در این شرایط دشوار اقتصادی باور دارند که می توانند با کرایه لیفتراک به جای خرید آن پولی ذخیره کنند. این قطعا انتخاب خوبی است و مزایای بسیاری دارد.

نکات کلیدی سرویس و نگهداری لیفتراک های دیزلی

در فصل سرما لیفتراک را در جا گرم نگهدارید.

ایمنی جک پالت دستی

جک پالت های دستی در صنایع به منظور بلند کردن و جا به جا کردن اجسام سنگین به کار می رود. این وسیله محافظی است برای کارگرانی که از آنها استفاده می کنند و دارای درد کمر می باشند.

آیا تجهیزات لیفتراک را می توانم برای نیازهای ویژه بخرم؟

تجهیزات لیفتراک:

هر کسب و کاری منحصر بفرد است و تلاش دارد که نیازهایش را با تجهیزاتی که دارد رفع کند.

 شرایط نگهداری جک پالت به چه صورتی است؟

جک پالت یکی از مفید ترین وسایل مورد استفاده در انبارهای شما است و اگر شما به درستی از آن استفاده کنید در وقت شما در جابه جایی پالت و بار صرفه جویی می کند .یکی از نکات مهم این است که شما شرایط نگهداری دستگاه را بدانید و به درستی از آن استفاده کنید.

انواع لیفتراک ها و قطعات لیفتراک

لیفتراک و قطعات لیفتراک استاندارد به اسم لیفتراک نشسته نیز شناخته می شود. این لیفتراک ها و قطعات لیفتراک، لیفتراک هایی هستند که بیشتر افراد به محض فکر کردن به لیفتراک و قطعات لیفتراک، به یاد آنها می افتند.

لیفتراک ها و ریچتراک های برقی جدید تویوتا

برند تویوتا که رهبری بازار را در زمینه جابجایی مواد بر عهده دارد دو مدل محصول برقی جدید، لیفتراک چهار چرخ 8FB و ریچتراک 8FBR را برای جابجایی مواد در انبار ها معرفی کرده است.

انواع لیفتراک برقی

لیفتراک برقی که بعد از لیفتراک های دیزلی، اختراع شد. برابر همان مدل های بنزینی و دیزلی کار می کند. هدف از اختراع لیفتراک برقی در صنف باربری و حمل و نقل، به کارگیری آن در محیط های بسته، مثل سوله ها و مکان های سربسته نظیر انبارهای بزرگ کالا بود.

موتور جدید LPG و افزایش بازدهی و توان در لیفتراک های Hyster

موتورهای LPG  سوز برای برخی از لیفتراک های گازسوز هایستر در اروپا معرفی شده است. موتورهای جدید PSI بازدهی و توان بیشتری دارند که به افزایش بهره وری و کاهش هزینه های کاربری منجر میگردد. موتورهای جدید گازسوز PSI با طراحی مستحکم، قابل اعتماد و کم صدا توسط هاسیتر در دوره های تست مکرر آزمون در شرایط سخت به کار گرفته شده اند.

جک پالت ها !

جک پالت ها ( Hand pallet trucks ) وسیله هایی هستند که برای حرکت دادن وسیله های سنگین به کار می روند و محصولات را از نقطه ای به نقطه ی دیگر بدون هیچ دردسری می برند.

مقایسه بیل های هیدرولیکی سنگین R1200-9 هیوندای با PC1250-8 کوماتسو

تازه وارد کره ای در برابر کهنه کار ژاپنی

مقایسه بیل های هیدرولیکی سنگین R1200-9 هیوندای با PC1250-8 کوماتسو

تاریخچه جک پالت

یک جک پالت برای کوتاه کردن و حرکت دادن مواد در فواصل کوتاه استفاده می شود.

 عملکرد فورک لیفتراک

فورک لیفتراک که بیشتر با نام جرثقیل و گاهی اوقات با عنوان فورک لیفت از آنها یاد می شود، لودرهای صنعتی بسیار قدرتمندی هستند.

بارگیری با لیفتراک

لیفتراک هرگز نباید بیش از ظرفیت بارگیری کند. ظرفیت مشخص شده روی پلاک مربوط به حالت عمودی دکل است.

استاکر

استاکرها را می توان از نظر ساختاری، شبیه به لیفتراک ها دانست با این تفاوت که امکانات و قابلیت های لیفتراک، بیشتر و همچنین ابعاد آن ها بسیار بزرگ تر است. استاکر، در دسته ماشین آلات انبارداری طبقه بندی می شود و بیشتر در فروشگاه ها، کارخانه های کوچک، انبارهای بزرگ و مواردی که بارهای حدود 3 تن باید جابه جا شوند مورد استفاده قرار می گیرد.

چگونه باطری لیفتراک را شارژ کنیم؟

با تغییر شکل لیفتراک ها از IC (احتراق داخلی) به لیفتراک های برقی، چالش نگه داری این دستگاه نیز بیشتر شده است. این مقاله به صورت مرحله ای و دقیق شارژ و نگه داری باطری لیفتراک را توضیح می دهد.

جک پالت دستی در برابر جک پالت با نیروی محرکه

جک پالت دستی (Manual pallet jack)

کار با لیفتراک و نکات عمومی

رویه های کلی کار با لیفتراک بطور خلاصه که مرتبط با ایمنی، کاربر، انتقال بار یا سرنشین است اینجا آمده است. گاهی بعضی از این رویه ها ممکن است احساس شود که بسیار معمولی است ولی درباره آن ها کلا باید صحبت کرد و ایمنی را ارتقا داد.

چه نوع آموزشی برای لیفتراک نیاز است؟

این سوالی است که بسیاری از افراد و کسب و کارها متاسفانه نادیده می انگارند، گر چه هنوز نیز برای حفاظت از کارمندان، پرسنل و مشتریان نیازی حیاتی است.

با ریچتراک بیشتر آشنا شوید!

ریچتراک تجهیزات قدرتمند انبارداری هستند که بهترین گزینه برای حمل کالا در انبار شرکت های تولیدی و پخش محسوب می شوند. این ماشین در فضاهایی مانند سردخانه ها، انبار مواد غذایی، دارویی و ... به کار می رود.

تغییر تایر لیفتراک

تغییر تایر لیفتراک، یک ماشین پرقدرت است که در ساخت و سازها و کارخانجات استفاده می شود. رانندگان می دانند بهترین راه برای سالم نگه داشتن ماشین تعویض چرخ های آنها در فواصل معینی می باشد.

درباره ما

شرکت پارت ماشین نمایندگی رسمی فروش و خدمات پس از فروش لیفتراک، انواع لیفتراک تویوتا و لیفتراک هیوندای، لیفتراک هلی و لیفتراک کوماتسو و ارایه دهنده خدمات و تعمیرات لیفتراک و تامین کننده قطعات و لوازم یدکی لیفتراک دوو دوسان، لیفت تراک سهند، لیفتراک سپاهان و ارائه دهنده بهترین قیمت لیفتراک در انواع برند و تناژ های مختلف می باشد.

درباره پارت ماشین بیشتر بدانید...

تماس با ما

آدرس: تهران، کیلومتر 16 جاده مخصوص کرج، کیلومتر پنج جاده شهریار، شهرک صنعتی زاگرس، خیابان صنایع، صنایع پنجم، پلاک 17

تلفن: 02166067000 - 02166067004

ایمیل: info@pmpco.ir

نمابر: 02166003695

 

ما را دنبال کنید!