اخبار صنعت

۵۰درصد صادرات فناوری اطلاعات به فرودگاه البرز منتقل می شود

به گزارش ایرنا، محمد رضا واعظی پور روز شنبه در گفت وگو با خبرنگاران با اشاره به ظرفیت های منطقه ویژه اقتصادی پیام اظهار داشت: طرحی با عنوان هاب صادرات و واردات محصولات در این منطقه طراحی شده که تا طی ۳ سال آینده بتوان۵۰ درصد واردات و صادرات و چرخش مالی و اقتصادی حوزه فناوری اطلاعات از طریق این منطقه انجام شود.
وی ادامه داد: منطقه ویژه اقتصادی پیام نزدیک ترین منطقه به پایتخت و شرکت های دانش بنیان است و بازار مصرف مناسبی در کنار خود دارد به طوری که استان البرز به همراه استان های مجاور یک چهارم کل جمعیت کشور را در خود جای داده اند.
واعظی پور گفت: این شرایط دست به دست هم داده و پیام را به عنوان جذاب ترین منطقه برای سرمایه گذاری مطرح کرده، منطقه ویژه اقتصادی پیام، تنها منطقه اقتصادی است که فرودگاه اختصاصی بین المللی و مرز هوایی ۲۴ ساعته فعال دارد.
وی ادامه داد: اقداماتی از قبیل احداث خط راه آهن ، ایجاد کریدور ریلی هوایی، راه اندازی نخستین پایانه حمل سه ترکیبی کشور در منطقه اقتصادی پیام رقم خواهد خورد که تمام این ویژگی ها جذابیت های فراوانی به این منطقه اختصاص داده است .
واعظی پور گفت: با توجه به ماموریت جدیدی که در حوزه ICT بر عهده پیام گذاشته شده این منطقه در این حوزه، امکانات و تسهیلات فراوانی برای شرکت های دانش بنیان و فراهم کرده وروند حضور این شرکت ها را تسهیل بخشیده است.
وی افزود: حجم سرمایه گذاری و تعداد قراردادهای سال ۹۶ برابر حجم ۲۰ ساله گذشته پیام بود که این نشان می دهد ما توانستیم پیام را به خوبی معرفی نماییم گرچه تا نقطه مطلوب خیلی فاصله داریم.
معاون منطقه ویژه اقتصادی پیام استان البرز در ادامه به راه اندازی اولین پایانه حمل سه ترکیبی کشور در منطقه ویژه اقتصادی پیام اشاره کرد واظهار داشت: با توجه به اتصال پیام به شبکه سراسری قطعا در هزینه های تمام شده جابجایی واحدهای تولیدی اتفاق خوبی خواهد افتاد و بخش قابل توجهی از هزینه ها کاهش پیدا خواهد کرد، به عبارتی به ازای هر واحد یا نفر، از جاده به ریل ۲۰۰ تومان صرفه جویی اقتصادی می شود.
منطقه اقتصادی پیام واقع درجنوب غربی کلانشهرکرج دارای حدود ۷۰ واحد تولیدی و صنعتی فعال است.
۷۴۱۴/ ۶۱۵۵

انتهای پیام /*


اقتصاد


صادرات


منطقه اقتصادي پيام


فناوري

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *