اخبار صنعت

۲۵ طرح صنعتی به بانک های کهگیلویه و بویراحمد معرفی شدند

سهراب بنام روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: اعتبار پیش بینی شده برای این تعداد طرح ۱۲۵ میلیارد ریال است.
وی افزود: بر اساس بخش نامه وزارت صنعت، معدن و تجارت و با توجه به بحث اشتغال فراگیر و قانون حمایت از توسعه روستایی و عشایری اجرای فرایند پرداخت این تسهیلات و رونق تولید و بازسازی و نوسازی صنایع در دستور کار قرار گرفته است.
بنام بیان کرد: پرداخت سرمایه در گردش برای واحدهای مستقر در نواحی صنعتی روستایی در اولویت است.
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی کهگیلویه وبویراحمد تصریح کرد: واحدهای تولیدی و صنعتی که با کمبود نقدینگی مواجه‌اند می‌توانند با استفاده از تسهیلات اشتغال فراگیر و قانون استفاده از تسهیلات توسعه روستایی و عشایری با مراجعه به سامانه کارا نام نویسی کنند.
وی ابراز داشت: در سال ۱۳۹۶ از محل تسهیلات رونق تولید و نوسازی و بازسازی به صورت مستقیم و به طور فرایند تسهیلات رونق به واحدهای تولیدی و صنعتی مستقر در شهرک‌ها و نواحی صنعتی کهگیلویه و بویراحمد ۳۸۰ میلیارد ریال تسهیلات به ۴۸ واحد صنعتی پرداخت شد.
بنام افزود: ۱۸ طرح و واحد تولیدی و صنعتی طی سال گذشته در این استان با سرمایه گذاری ۲۷۰ میلیارد ریال و با اشتغالزایی ۲۱۴ نفر به بهره برداری رسید.
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: در سه ماهه اول سال جاری نیز ۲ طرح بالای ۶۰ درصد با اشتغال ۱۵ نفر به بهره برداری رسید.
بنام بیان کرد: همچنین در سال گذشته در شهرک‌ها و نواحی صنعتی ۱۸ واحد تولیدی، صنعتی و خدماتی با اشتغال ۱۲۶ نفر به چرخه تولید بازگشتند.
وی ابراز داشت: در سه ماهه اول سال جاری نیز یک واحد تولیدی راکد با اشتغال پنج نفر در شهرک های صنعتی به چرخه تولید بازگشت.
مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: کمک به راه اندازی مجدد واحد های راکد و به بهره برداری رساندن طرح های صنعتی جدید و با پیشرفت بالا از مهمترین اهداف شرکت در سال جاری است.
کهگیلویه و بویراحمد دارای ۱۳ شهرک و ناحیه صنعتی فعال است.
۳۰۰ واحد صنعتی با اشتغالزایی سه هزار نفر در شهرک های صنعتی وجود دارد.
در دوران انقلاب اسلامی ۲ کارخانه سیمان دشتروم و مارگون احداث شد که به عنوان دو واحد صنعتی بزرگ استان شناخته می شوند.
استان ۷۱۳ هزار نفری کهگیلویه و بویراحمد یک درصد جمعیت و یک درصد مساحت ایران را در اختیار دارد.
۹۸۶۸/۶۱۱۰

انتهای پیام /*


اقتصاد


اشتغال


صنعت


كهگيلويه و بويراحمد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *