اخبار صنعت

۱۰ معدن سنگ در منطقه آزاد ماکو فعالیت می کند

اکبر نوبخت روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینکه در حال حاضر ۶۰۰ نفر در این معادن اشتغال دارند، افزود: بیش از ۱۵۰ میلیارد ریال در این معادن سرمایه گذاری شده است.
وی اضافه کرد: امسال از معادن سنگ ماکو که بیشتر آنها سنگ های تزئینی بوده، بیش از ۱۲ هزار تن انواع سنگ معدنی و تزئینی استخراج شده است.
نوبخت بیان کرد: از آغاز فعالیت سازمان منطقه آزاد ماکو تا زمان حاضر ۱۴ فقره پروانه اکتشاف، ۱۴ فقره گواهی کشف، ۱۱ مورد پروانه بهره برداری و ۶۴ مورد برداشت موقت صادر شده است.
وی همچنین به فعالیت ۲ معدن غیرفلزی در منطقه اشاره کرد و افزود: معدن منیزیت با ۲٫۵ میلیون تن و سلیس ۶ میلیون تن ذخیره نیز در این منطقه فعالیت دارد.
معاون اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد ماکو بیان کرد: در حال حاضر در منطقه آزاد ماکو چهار واحد فرآوری سنگ وجود دارد که سه واحد آن فعال است.
به گزارش ایرنا منطقه آزاد ماکو به لحاظ محدوده جغرافیائی شامل شهرستان های ماکو، شوط، پلدشت و شهر مرزی بازرگان بوده و در منتهی الیه شمال غرب کشور واقع شده است.
مساحت این منطقه حدود پنج هزار کیلومترمربع و جمعیت آن بر اساس نتایج سرشماری عمومی نفوس و مسکن سال ۱۳۹۵، حدود ۲۰۰ هزار نفر است.
منطقه آزاد ماکو به عنوان بزرگترین منطقه آزاد کشور دارای ۱۴۰ کیلومتر مرز مشترک با کشور جمهوری آذربایجان و ۱۳۰ کیلومتر مرز مشترک با کشور ترکیه است.
۳۰۷۲/۷۱۳۲

انتهای پیام /*


اقتصاد


معادن سنگ


منطقه آزاد ماكو


سنگ تزييني

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *