اخبار صنعت

گیلان می تواند به قطب فولاد کشور تبدیل شود

به گزارش ایرنا، فرهاد دلق پوش روز دوشنبه در نشست خبری مشترک با رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت استان در رشت افزود: برنامه ریزی های لازم جهت تکمیل زنجیره فولاد در گیلان بمنظور تبدیل آن به قطب اول کشور در حال انجام است.
وی یاداور شد: صنعت فولاد بدلیل خشکسالی و کم آبی در استان های دیگر توجیه اقتصادی و فنی ندارد اما مواهب طبیعی در گیلان طوریست که می توان از آن برای این صنعت بهره برد.
وی تصریح کرد: در حال حاضر در صنایع سلولزی نیز دارای رتبه دوم در کشور هستیم که بایستی بتوانیم در این زمینه مقام اول را کسب کنیم.
دلق پوش با اشاره به حضور سفیر ایران در جمهوری آذربایجان طی روز گذشته در گیلان و بررسی راهکارها جهت افزایش تبادلات تجاری با این کشور اضافه کرد: با جنوب آذربایجان اشتراکات مذهبی، قومی و فرهنگی داریم که این امر می تواند در توسعه تبادل تجاری نقش موثری داشته باشد .

** آمادگی افتتاح ۱۹ طرح صنعتی در گیلان
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان همچنین از آمادگی افتتاح ۱۹ طرح صنعتی طی هفته آینده با سرمایه گذاری ۲ هزار و ۶۲۲ میلیارد ریال و اشتغال ۸۲۹ نفر خبر داد.
وی با اشاره به اینکه تا پایان تیرماه برنامه های صنعت، معدن و تجارت در استان برگزار خواهد شد، از همایش اعطای گواهی نامه استانی برای رعایت کنندگان حقوق مصرف کنندگان و تجلیل از ۳۸ واحد برگزیده در حوزه صنعت، معدن و تجارت خبر داد.
وی گفت: طرح کاسبان نمونه و خوش نام در حوزه اصناف بمنظور احیای کیفیت و ارائه خدمات بهتر نیز برای نخستین بار در استان کلید خورده است.
دلق پوش با اشاره به برگزاری و اثرگذاری جلسات رفع موانع تولید برای برطرف سازی مشکلات واحدهای تولیدی و صنعتی گفت: پرداخت هشت هزار و ۶۵۰ میلیارد ریال تسهیلات از محل اعتبارات رونق تولید به افزون بر ۲ هزار و ۳۰۵ واحد خدماتی، تولیدی و صنعتی استان ماحصل کارگروه رونق تولید استان است.

** راه اندازی ۲۲۹ واحد صنعتی در گیلان
دلق پوش به اقدامات انجام شده سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان طی دولت دوازدهم اشاره و بیان کرد: راه اندازی ۲۲۹ واحد صنعتی با مجموع سرمایه گذاری چهار هزار میلیارد ریال و اشتغالزایی ۲ هزار و ۷۲۳ در استان از جمله اقدامات در دولت دوازدهم است.
وی با بیان اینکه محصولات و تولیدات گیلان بایستی با برند گیلان ثبت شود ، تصریح کرد: ثبت محصولات استراتژیک همچون چای ، برنج و زیتون با برند گیلان و افزایش سهم استان در تولید و صادرات از دیگر اقدامات شاخص طی دولت دوازدهم است.

** برای گذر از بحران در کنار هم باشیم
دلق پوش با اشاره به وضعیت کنونی کشور گفت: با همراهی ، همدلی و بردباری مردم با فرهنگ گیلان کمترین مشکلات را در استان داریم و برای گذر از بحران بایستی در کنار هم باشیم و با کمک رسانه ها و شناسایی مشکلات و رفع آنها از بحران گذر کنیم.
وی ادامه داد: اکنون جنگ، جنگ اقتصادی است و استراتژی دشمن تنگ کردن عرصه اقتصادی بر مردم است از این رو بایستی با همگرایی و همدلی مسیر رشد و تعالی را در استان بپیماییم.
بیش از ۲ هزار و ۶۸۰ واحد صنعتی در گیلان فعال است.
۷۲۹۶

انتهای پیام /*


اقتصاد


صنعت


گيلان


فولاد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *