اخبار صنعت

پرداخت ۳۰ میلیارد ریال از معوقات کارگران هپکو/ حمایت دولت از چرخه اقتصاد صنعتی

سید علی آقازاده روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: تلاش می شود تا پایان بهمن ماه سال جاری بخش دیگری از مطالبات کارگری این واحد صنعتی پرداخت شود و در اسفند ماه جاری نیز پرداخت یک ماه دیگر از حقوق معوق کارگران این واحد در دستور کار است.
وی توضیح داد: مجموعه مدیریتی استان با تمام ظرفیت در صدد حل مشکلات شرکت هپکو و بازگرداندن این واحد صنعتی مادر تخصصی به چرخه تولید است و در این راستا رایزنی های مختلفی با مجموعه دولت، سازمان خصوصی سازی و وزرای اقتصادی و مجلس انجام شده است.
استاندار مرکزی تصریح کرد: سازمان خصوصی سازی موظف به اجرای تعهدات خود است و در این راستا لازم است که با جدیت بیشتری سامان وضعیت هپکو و حمایت از جریان تولید، اقدامات مجدانه ای در دستور کار قرار گیرد.
استاندار مرکزی سیاست تیم مدیریتی دولت را حمایت از جریان توسعه اقتصادی در استان دانست و گفت: تغییر کادر مدیریتی شرکت هپکو اراک قطعی است.
آقازاده اضافه کرد: یکی از مسایل مهم در ساماندهی مشکلات هپکو بدهی های بانکی است که با پیگیری مدیریت ارشد استان، وزارت صنعت، معدن و تجارت و سازمان خصوصی سازی و برگزاری نشست های مختلفی با مدیران بانک ها در تهران نتایج امیدوار کننده ای حاصل شده است.
وی بیان کرد: مجمع عمومی واحد تولیدی هپکو اراک ۲۳ بهمن ماه جاری در صورت نبود تنگنای حقوقی و قانونی برگزار می شود و هیات مدیره جدید نیز شکل می گیرد.
استاندار مرکزی تصریح کرد: از نقد منصفانه و انتقاد سازنده استقبال می شود اما هرگونه بی قانونی مردود است و در این راستا برای رفع چالش های پیش روی جامعه کارگری استان مرکزی به ویژه هپکو از هیچ تلاشی فروگذار نخواهد شد.
شرکت مهندسی و تولید ماشین آلات راهسازی، معدنی و کشاورزی هپکو اراک در سال ۱۳۸۶ فعالیت رسمی و جدی خود را به عنوان بزرگترین شرکت اقماری شرکت تولید تجهیزات سنگین – هپکو با هدف استفاده بهینه از ظرفیت های بالقوه مهندسی و تولیدی آغاز کرد.
رویکرد این شرکت تولید ماشین آلات راهسازی و مشارکت فعال در انجام طرح های بزرگ کشور در زمینه های نیروگاهی، نفت و گاز و صنایع بزرگ است.
این شرکت بهمن ماه سال گذشته به سهامدار جدید واگذار شد و وی نیز از اردیبهشت امسال فعالیت خود را به طور رسمی در شرکت آغاز کرد.
۳۰۱۷/ ۶۰۱۳/خبرنگار: مصطفی مجللی***انتشاردهنده: مژگان حیدری

انتهای پیام /*


اقتصاد


هپكو


معوقات


استان مركزي

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *