اخبار صنعت

پتروشیمی، سرمایه بزرگ استان زنجان است

به گزارش ایرنا و به نقل از روابط عمومی شرکت پتروشیمی زنجان، علی‌محمد بساق‌زاده شامگاه سه شنبه پس از جلسه‌ای با قائم‌مقام مدیرعامل و کارشناسان فنی شرکت صنایع پتروشیمی زنجان و بازدید از سایت این کارخانه، افزود: افزایش ۶٫۲ برابری سرمایه پتروشیمی زنجان طی سه سال گذشته، مشخص شدن و وجود سهامدار عمده در کنار استفاده از منابع صندوق توسعه ملی، مایه امیدواری برای اتخاذ تصمیم‌های فوری و موثر و اقدام‌ فنی برای بهره‌برداری از طرح پتروشیمی زنجان است.
وی اظهار کرد: تجربه پتروشیمی لردگان که هم اکنون در دست ساخت است و از لحاظ فنی مشابهت‌های فراوانی با پتروشیمی زنجان دارد، به حتم کمک موثری برای تسریع در بهره‌برداری از پتروشیمی زنجان خواهد بود.
بسحاق زاده فعالیت پتروشیمی زنجان را موجب توسعه و کارآفرینی در سایر زمینه‌ها در منطقه، از جمله در حوزه خدمات و دانش‌فنی دانست و ادامه داد: اتفاقی که در کردستان و مهاباد با بهره‌برداری از کارخانه‌های پتروشیمی رخ داده و مایه توسعه در سایر حوزه‌ها شده، در استان زنجان نیز رخ خواهد داد.
این مسئول نسبت به حمایت از این طرح توسط مدیران عالی‌رتبه استان زنجان که در بدنه دولت حضور دارند، ابراز امیدواری و خاطرنشان کرد: شرکت ملی صنایع پتروشیمی، آماده هر نوع پشتیبانی از این پروژه است.
پروژه پتروشیمی زنجان با ۲۶درصد پیشرفت فیزیکی، برای تولید سه‌هزار تن اوره و ۲هزار و ۵۰ تن آمونیاک در روز، در کیلومتر ۳۰ جاده زنجان به بیجار واقع است و پس از خروج دولت از سهام‌داری این شرکت در مهر‌ ۹۳ و تغییر در ترکیب سهام‌داران عمده، با بازتعریف طرح توجیهی فنی و اقتصادی و نظام تامین مالی، طی دوبار افزایش سرمایه، سرمایه ثبتی خود را از ۵۶۰ به سه هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال افزایش داد تا پیش ‌پرداخت لازم را جهت استفاده از وام ارزی مصوب هیئت دولت از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی، تامین کند.
۳۰۰۱/۶۰۸۵

انتهای پیام /*


اقتصاد


پتروشيمي


توسعه


دانش فني

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *