اخبار صنعت

نمایشگاه بین المللی ایران کانمین میزبان ۴۰ شرکت خارجی است

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، در این دوره از نمایشگاه نمایندگان شرکت هایی از ایتالیا، آلمان، ترکیه، چین، روسیه و لهستان حضور دارند.
در این نمایشگاه انواع صنایع و تجهیزات معادن زیرزمینی و روباز، دستگاه‌ها تجهیزات و ماشین آلات خاکبرداری، ماشین آلات مشترک راهسازی و معدنی، دستگاه‌ها و ماشین‌آلات حفظ و نگهداری تونل، دستگاه ها و تجهیزات مرتبط به فراوری معدنی ماشین آلات و تجهیزات اکتشاف معدن، تجهیزات وابسته به ذوب و استحصال فلزات سنگ های ساختمانی و تزیینی، تجهیزات برش و فرآوری سنگهای تزیینی، سنگ‌های قیمتی و گرانبها، معدن و محیط زیست، سیستم های تهویه معادن، نرم افزار ها و سیستم های پردازش داده های معدنی، فناوری‌های نوین در صنعت و معدن، مواد منفجره و تجهیزات انفجار، تجهیزات تامین برق و روشنایی معادن و تجهیزات تخلیه و آبرسانی معادن زیرزمینی در معرض دید عموم قرار داده شد.
ارائه دستاوردهای تولیدکنندگان و صنعتگران معدن، معرفی فرصت‌ها و ظرفیت‌های سرمایه‌گذاری و سرمایه پذیری، ایجاد بازارهای جدید و توسعه صادرات، تلاش برای رونق و توسعه تولید ملی، بهبود فضای کسب و کار و معرفی ظرفیت های معدنی کشور، جهت دهی به سرمایه های داخل و خارج به بخش های معدن، انتقال دانش و فناوری نوین و همچنین ایجاد رقابت سازنده بین شرکت‌ها از اهداف برپایی این رویداد است.
همزمان با این دوره از نمایشگاه، هفتمین همایش مهندسی معدن و پنجمین همایش بین المللی معدن و صنایع معدنی نیز در محل نمایشگاه برگزار می شود.
کارشناسان و فعالان این صنعت در این همایش به مباحثی مانند فعالیت کسب و کارهای نوپا (استارت آپ ها)، اکتشاف، سرمایه گذاری و محیط زیست می پردازند.

** بنگاه های کوچک و متوسط؛ راهی برای کاهش فشارهای اقتصادی
رییس خانه معدن ایران در این زمینه به خبرنگار اقتصادی ایرنا گفت: نمایشگاه چهار روزه بین المللی ایران کانمین ۲۰۱۸ از امروز با حضور ۴۰ شرکت خارجی از ۶ کشور دایر شده است.
«محمدرضا بهرامن» بیان داشت: بیشتر شرکت های خارجی که برای حضور در این دوره از نمایشگاه اعلام آمادگی کرده اند، از بنگاه های کوچک و متوسط (اس.ام.یی) ثبت نام کرده اند که می تواند راهی برای کاهش فشارهای اقتصادی در شرایط کنونی تحریم ها باشد.
بهرامن اضافه کرد: یک شرکت آلمانی که هدایت کننده بسیاری بنگاه های کوچک و متوسط اروپایی است، مشارکت با ایرانی ها را بویژه در مباحث آموزشی و انتقال فناوری و دانشجو خواستار شده است و در این نمایشگاه حضور پر رنگ دارد.
وی همچنین از امضای یک تفاهمنامه بین یک شرکت معدنی استرالیایی با شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران (وابسته به ایمیدرو) در حاشیه این نمایشگاه خبر داد که در زمینه محیط زیست معادن و همچنین فلزات سنگین مایل به همکاری با ایران است.
به گفته وی، ۱۵ استان معدنی کشور نیز به طور فعال در نمایشگاه امسال حضور دارند.
این نمایشگاه چهار روزه تا چهاردهم آبان ماه پذیرای علاقه مندان است.
به گزارش ایرنا، بر پایه اعلام وزارت صنعت، معدن و تجارت، شمار معادن کشور افزون بر ۱۰ هزار واحد است که حدود ۶ هزار معدن فعال و بقیه در دست تجهیز یا راکد است.
میزان استخراج سالیانه معادن کشور حدود ۴۰۰ میلیون تن برآورد می شود که بیش از ۶۰ درصد آنها مصالح ساختمانی است.

اقتصام*۳۰۶۵*۱۹۶۱*

انتهای پیام /*


اقتصاد


معدن


برجام ۹۷


نمایشگاه بین المللی ایران کانمین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *