اخبار صنعت

طرح های توسعه ای شرکت های بافتینه و بافتسان ملایر با حضور وزیر علوم افتتاح شد

قائم مقام مدیرعامل شرکت های بافتینه و بافتسان ملایر روز پنجشنبه در این آیین اظهار کرد: ظرفیت تولید سالیانه شرکت بافتسان ۴۷ هزار تن منسوج نبافته است که برای سال۹۷ این ظرفیت به ۸۰ هزار تن افزایش می یابد.
علی اکبر کریمی تعداد اشتغال ایجاد شده در شرکت بافتسان را ۴۰۰ تن عنوان کرد و افزود: این تعداد با بهره برداری از طرح های توسعه ای شرکت به ۶۵۵ تن در سال ۹۷ می رسد و با افتتاح طرح توسعه دوخت لباس یکبار مصرف، ۶۰۰ شغل جدید نیز به این تعداد اضافه می شود.
وی سرمایه گذاری ارزی شرکت بافتسان را ۵۲ میلیون یورو و سه هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال عنوان کرد و ادامه داد: این سرمایه گذاری با بهره برداری از طرح های توسعه ای در سال آتی به ۹۰ میلیون یورو و ۶ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال افزایش می یابد.
کریمی اضافه شدن بخش جدیدی به ظرفیت تولید سالیانه ۹ هزار تن و خط تولید جدید پارچه های اسپان باند با ظرفیت تولید ۲۳ هزار تن در سال و در مجموع ۳۲ هزار تن به ارزش ۳۸ میلیون یورو و یک هزارو ۵۰۰ میلیارد ریال و اشتغال ۲۲۵ تن را از طرح های توسعه ای این شرکت در حال حاضر عنوان کرد.
وی گفت: محصولات شرکت بافتینه و بافتسان تولید جدیدترین پارچه های منسوج نبافته اسپان باند با پیشرفته ترین فناوری روز جهان قابل مصرف در صنایع بهداشتی و پزشکی و صنعتی است که می تواند نیاز یک هزار و ۶۰۰ واحد صنایع پایین دستی را تامین می کند.
کریمی ابراز کرد: سهامداران مجموعه شرکت بافتینه و بافتسان با هدف تامین نیاز مواد اولیه خود برای تولید ۱۸۰ هزار تن پلی پروپیلن گرید نساجی به ارزش ۲۵۰ میلیون یورو و اشتغال ۴۱۰ تن در فاز نخست در جوار پالایشگاه شازند اراک اقدام به سرمایه گذاری مستقیم کرده است.
به گزارش ایرنا، همزمان با سفر یکروزه وزیر علوم، تحقیقات و فناوری به شهرستان ملایر، عملیات اجرایی طرح توسعه شرکت بافتسان با میزان سرمایه گذاری یک هزار و ۶۷ میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال در زمینی به مساحت ۳۰ هزار مترمربع با اشتغالزایی ۲۲۵ تن آغاز شد که قادر به تولید ۲۳ هزار تن منسوج بی بافت (اسپان باند) در سال است.
همچنین طرح توسعه شرکت بافتسان با حجم سرمایه گذاری ۳۸۶ میلیارد و ۱۰۰ میلیون ریال و ظرفیت تولید ۹ هزار تن منسوج بی بافت افتتاح شد که برای ۳۰ تن اشتغال ایجاد کرده است.
طرح توسعه تولید منسوج بی بافت شرکت بافتینه به میزان سرمایه گذاری ۱۵۲ میلیارد و ۲۱۸ میلیون ریال با ظرفیت تولید چهار هزار تن در سال و اشتغالزایی ۳۰ تن از دیگر طرح هایی بود که با حضور وزیر علوم به بهره برداری رسید.
ملایر در ۷۵ کیلومتری جنوب شهر همدان در مرکز استان در غرب کشور واقع شده است.
۷۵۲۸/۲۰۹۰
خبرنگار: معصومه موسوی**انتشار دهنده: سعید زارع کندجانی

انتهای پیام /*


اقتصاد


فجر۹۶


وزير علوم


بافتينه و بافستان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *