اخبار صنعت

راه اندازی آزمایشگاه های تخصصی در سمنان افزایش یابد

عباس رستمی روز سه شنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: تایید ماهیت فرآورده های سوختی که در ایست و بازرسی های نیروی انتظامی در محورهای ارتباطی استان سمنان کشف و ضبط می شود نیازمند آزمایشگاه تخصصی است.
وی خاطرنشان کرد: در تایید استاندارد برخی از کالاها مانند تعیین ماهیت فلزی، تعیین کانی غیرفلزی و بافت مواد غذایی به آزمایشگاه تخصصی در استان سمنان نیاز است.
مدیرکل استاندارد استان سمنان ادامه داد: اکنون سه هزار آزمایشگاه در کشور و ۳۹ آزمایشگاه استان سمنان به عنوان همکار تایید صلاحیت شده با سازمان ملی استاندارد همکاری دارند.
رستمی اضافه کرد: ظرفیت های اقتصادی قابل توجهی در استان سمنان برای جذب سرمایه گذار به منظور راه اندازی آزمایشگاه های تخصصی وجود دارد که این ظرفیت ها باید به بخش خصوصی معرفی شود.
وی تصریح کرد: زمان بندی اعلام پاسخ های آزمایش ها براساس نوع کالا متفاوت است اما با همکاری با آزمایشگاه های تخصصی استان تهران خدمات مطلوب و با کیفیتی به مراجعه کنندگان ارائه می شود.
رستمی خاطر نشان کرد: صرفه اقتصادی برای راه اندازی آزمایشگاه از سوی فعالان اقتصادی اجتناب ناپذیر است و سرمایه گذاران برای ساخت آزمایشگاه در بخش هایی که سودآوری قابل توجهی دارد، فعالیت بیشتری دارند.
مدیرکل استاندارد استان سمنان گفت: در موارد خاص که آزمایش ها نیاز به اعلام زمان فوری دارد به صورت خاص به صورت مرسوله های پستی به آزمایشگاه های تخصصی سایر استانها ارسال می شود.
۷۳۳۹/۷۴۰۸

انتهای پیام /*


اقتصاد


آزمايشگاه


سمنان


استاندارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *