اخبار صنعت

تولیدات کمباین سازی ایران به ۱۱۰۰ میلیارد ریال رسید

علی اصغر حمیدی فر روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: قیمت هر یک ازکمباین ها ی تولیدی این شرکت بر اساس مشخصات فنی و انتخاب مشتریان از یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون تا یک میلیارد ۶۰۰ میلیون ریال متغیر است.
وی ادامه داد: ۷۵۰ دستگاه کمباین پارسال در این شرکت تولید شد که بخش قابل توجهی از این تولیدات به ارزش ۴۰۰ هزار دلار در بازارهای خارجی به فروش رسید.
مدیرعامل شرکت کمباین سازی ایران(اراک) اظهار کرد: تولیدات کمباین این شرکت بیشتر به کشورهای قزاقستان و ازبکستان صادر شده است.
وی گفت: همچنین سال گذشته ۲۵۰ دستگاه بیلر در این شرکت تولید شد که قیمت هر یک از این تولیدات بیش از ۱۷۰ میلیون ریال برآورد می شود.
مدیرعامل شرکت کمباین سازی ایران بیان کرد: محصولات تولیدی شرکت کمباین سازی ایران در سال های قبل به ۱۵ کشور جهان صادر می شد و در سال گذشته عراق و سوریه نیز به جرگه کشورهای هدف صادراتی این شرکت پیوسته اند.
حمیدی فر افزود: ظرفیت تولید روزانه سه دستگاه کمباین در شرکت کمباین سازی اراک وجود دارد اما، به دلایل مختلف تنها ۳۰ درصد از این ظرفیت به کار گرفته می شود و اکنون روزانه یک دستگاه کمباین در این شرکت تولید می شود.
شرکت کمباین سازی ایران در سال ۱۳۴۸ در اداره ثبت شرکت‌ها و مالکیت صنعتی شهرستان تهران به نام شرکت جانساز (سهامی خاص) به ثبت رسید و در سال‌های ۱۳۴۹ و ۱۳۶۱ به ترتیب با عناوین ‘ایران جان دیر’ و ‘کمباین‌سازی ایران’ تغییر نام داشته است.
در سال ۱۳۸۴ بر اساس اجرای قانون خصوصی سازی ۵۳ درصد از سهام این شرکت به آستان قدس رضوی واگذار شد و در سال ۱۳۹۲ نیز آستان قدس رضوی با پرداخت ۴۰۰ میلیارد ریال سهام خود را به ۷۵درصد افزایش داد.
۳۰۱۷/۶۰۱۳/

انتهای پیام /*


اقتصاد


صنعتي


كمباين


استان مركزي

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *