اخبار صنعت

بیش از ۲۵ هزار میلیارد ریال برای رونق اقتصادی دامغان نیاز است

ابوالفضل حسن بیگی روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود : امروز باید برای رونق اقتصادی نهالی در کشور کاشته شود که درخت آن تنومند شده و بیش از ۵۰ سال دوام داشته باشد.
وی اظهارداشت : در زمان حاضر اشتغال در دامغان به ۲ نوع کارگری و سطح بالا تقسیم می شود که در بخش کارگری حدود پنج هزار نیروی افغانی و زابلی در دامغان مشغول می باشند در حالی که سه هزار نفر جوان تحصیل کرده شهرستان بیکار و به دنبال شغل هستند.
وی خاطرنشان کرد : در ۱۷ ماه اخیر بیش از ۲۰۰ برنامه اشتغال آفرین در دامغان برنامه ریزی شده است که به ترتیب اولویت در حال انجام است.
حسن بیگی از بهبود وضعیت دانشگاه دامغان خبر داد و اضافه کرد: در سال ۹۶ شاهد افزایش ۳۰۰ درصدی بودجه عمرانی و فرهنگی در دانشگاه دامغان بودیم که در این بخش اقدامات خوبی انجام گرفته که یکی از مهمترین آنها، بهره برداری از سالن چند منظوره این دانشگاه بود که یکی از سالن های بی نظیر در سطح استان سمنان است که می تواند بسیاری از نیازهای ورزشی شهرستان را برطرف نماید.
نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی توجه مسوولان به شرق استان خواستار شد و گفت: در استان سمنان، همواره توجه به شرق استان مطرح بوده است که در یک سال گذشته با تشکیل ۲۳ نشست در شهرستان با حضور استاندار و مدیران کل تا حدودی این مشکل حل شده است.
حسن بیگی تصریح کرد : در ماه های اخیر، اعضای کارگروه صنعت و معدن استان با حضور در دامغان از ۱۲۶ معدن این شهرستان بازدید کردند و مشکلات ٨۵ معدن را رفع کردند که در حال فعالیت هستند.
در سرشماری سال ۹۵ مشخص شد شهرستان دامغان ۹۴ هزار و ۱۹۰ نفر در ۳۰ هزار و ۲۹۶ خانوار جمعیت دارد
که ۷۲ هزار و ۹۲۵ نفر جمعیت شهری و ۲۱ هزار و ۲۶۵ نفر جمعیت روستایی می‌شود.
به گزارش ایرنا، در۹ ماه اول سال ۹۶، نرخ بیکاری در استان سمنان ۸٫۹ درصد و سه درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته بیشتر بود و با تحقق کامل ارایه تسهیلات ۹ هزار میلیارد ریالی رونق تولید و اجرای طرح‌های اقتصادی در قالب تفاهم‌نامه های سرمایه‌گذاری بخش خصوصی به تعداد ۸۷ طرح با سرمایه گذاری ۷۱ هزار و ۵۱۰ میلیارد ریال در همایش‌های سرمایه‌گذاری این استان، انتظار می رود اشتغال افزایش و نرخ بیکاری در سمنان کاهش قابل توجهی یابد.
۹۸۵۶/۶۰۲۶
خبرنگار: میثم اسماعیلی** انتشار دهنده : جانعلی فتحی
برای آگاهی از تازه‌ترین اخبار و رویدادهای استان سمنان به نشانی IRNASEMNAN@ کانال اخبار ایرنا سمنان مراجعه کنید.

انتهای پیام /*


اقتصاد


رونق اقتصادي


دامغان


اعتبار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *