اخبار صنعت

بازدید ۶ ساعته استاندار آذربایجان غربی از ۶ طرح و واحد صنعتی و تولیدی در ارومیه

به گزارش ایرنا، نیروگاه سیکل ترکیبی، شرکت پتروشیمی، واحد تولیدی ماء الشعیر باجیکا، واحد تولیدی آبمیوه و کنسانتره سان سان شهد، آذرکام و صنایع غذایی آذرشهد ارومیه واحدهایی بودند که استاندار آذربایجان غربی از آنها بازدید کرده و از نزدیک با توانمندی ها و مشکلات این واحدها آشنا شد.
شهریاری در این بازدیدها دستورهای لازم را برای پیگیری مشکلات این واحدهای صنعتی ارائه کرد.
با دستور استاندار آذربایجان غربی در سریع ترین زمان ممکن، جلسه ای با حضور مدیران عامل بانک ها، مدیرکل امور مالیاتی و مدیرکل صنعت، معدن و تجارت، مسائل و مشکلات طرح ها و واحدهایی که امروز مورد بازدید قرار گرفت، بررسی می شود.
نیروگاه سیکل ترکیبی ارومیه در ۳۰ کیلومتری جاده ارومیه – مهاباد در ناحیه رشکان با مساحت ۱۲۰ هکتار از سال ۸۶ برای خدمت رسانی به شهروندان ارومیه ای و روستاهای اقماری افتتاح شده است.
ظرفیت اسمی هر یک از ۴ واحد فاز اول این نیروگاه ۱۵۷٫۵ مگا وات و هر یک از ۲ واحد فاز دوم نیز ۱۶۲ مگاوات بوده که مجموع توان تولیدی نیروگاه برای ۶ واحد گازی، به بیش از ۹۵۰ مگاوات می رسد.
شرکت پتروشیمی ارومیه نیز در ۳۰ کیلومتری جاده ارومیه – مهاباد، در مساحت ۱۱۰ هکتار از سال ۱۳۷۰ فعالیت می کند؛ کریستال ملامین، سولفات آمونیوم و اسید سولفوریک محصولات این مجتمع را تشکیل می دهد.
شرکت اروم تینار شیر با نام صنعتی باجیکا که در ۲۰ کیلومتری جاده ارومیه مهاباد قرار دارد، انواع نوشیدنی و آبمیوه را تولید می کند.
شرکت های تولیدی سان سان شهد و آذرکام ارومیه نیز که از سال ۱۳۷۰ تاسیس شده است، کنسانتره آبمیوه، پوره میوه، آب میوه، نکتار، فرآورده های یخی، رب گوجه فرنگی و شیر به ترتیب با نام های تجاری سمن سو و تاکدیس تولید می کنند.
شرکت آذرشهد نیز تولید کننده آب نبات، آدامس، دراژه، بیسکویت، پاستیل، تافی، شکلات، کیک و ویفر است.
استاندار آذربایجان غربی همچنین از نمایشگاه عکاسی آثار عکاسان آذربایجان غربی بازدید کرد.
این نمایشگاه با عنوان عکاسی مداوم، حضور ماندگار در گالری میلان ارومیه برپاست.
۸۱۳۷/۲۰۹۳ ** خبر: سیده فاطمه سجادی ** انتشار: صابر چهرقانی

انتهای پیام /*


اقتصاد


صنعت


توليد


آذربايجان غربي

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *