اخبار صنعت

اولویت های وزارت صنعت در دوران تحریم اعلام شد

صادق نجفی در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی ایرنا افزود: در همه برنامه های وزارت صنعت، معدن و تجارت، این اولویت ها دیده شده است.
به گزارش ایرنا، آمریکا دوشنبه این هفته، فهرست ۷۵ صفحه ای درباره تحریم ها علیه ملت ایران را منتشر کرد.

** برنامه اشتغال گسترده و مولد در حال اجراست
مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی همچنین گفت: تبصره ۱۸ بودجه سال ۹۷ مبنی بر اجرای برنامه اشتغال مولد، با توزیع تسهیلات از محل ۳۴ هزار میلیارد تومان بودجه اختصاصی،‌ به خوبی در حال اجراست.
۲۹ اردیبهشت امسال، سازمان برنامه و بودجه کشور پیش نویس آیین نامه اجرایی تبصره ۱۸ قانون بودجه سال ۱۳۹۷ کل کشور درخصوص اجرای برنامه اشتغال گسترده و مولد از طریق کمک های فنی و اعتباری را برای تصویب هیات وزیران ارائه کرد. این آیین نامه تیرماه امسال از سوی معاون اول رئیس جمهوری ابلاغ شد.
براساس این تبصره، همه مابه ‌التفاوت قیمت حامل‌های انرژی در سال ۹۷ ، صرف تولید، اشتغال‌زایی، آموزش و … می شود.

** توزیع ۸ هزار میلیارد تومان در مناطق محروم
معاون وزیر صنعت همچنین به ادامه توزیع اعتبارات اشتغالزایی در مناطق محروم از محل ۱٫۵ میلیارد دلار تسهیلات اشتغال صندوق توسعه ملی اشاره کرد و گفت:‌ تیرماه پارسال، نمایندگان مجلس شورای اسلامی،‌ این میزان تسهیلات اشتغال صندوق توسعه ملی را به طرح های بخش غیردولتی در مناطق روستایی و شهرهای کمتر از ۱۰ هزار نفر جمعیت اختصاص دادند.
وی افزود: براین اساس هشت هزار میلیارد تومان برای این کار اختصاص یافت که روند اجرایی آن ادامه دارد.

** جللسه های هفتگی وزارت صنعت و بانک مرکزی
نجفی در عین حال به تعامل و همکاری نزدیک با بانک مرکزی برای پیشبرد اهداف و برنامه های وزارتخانه اشاره کرد و افزود:‌ هر هفته یک جلسه هماهنگی درباره ارز و نقدینگی بین وزارت صنعت و بانک مرکزی برگزار می شود.
اقتصام **۶۹۸۴** ۲۰۲۳

انتهای پیام /*


اقتصاد


وزارت صنعت


صنايع كوچك و شهرك هاي صنعتي نجفي


تحريم ۹۷

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *