اخبار صنعت

انتقال تکنولوژی راه خروج از مشکلات صنعتی کرمان است

به گزارش ایرنا سیدمهدی طبیب زاده روز یکشنبه در همایش تجلیل از مدیران برتر صنعتی و معدنی استان در اتاق بازرگانی کرمان افزود: معادن نقش بسیار موثری در تولید ثروت و افزایش رفاه در استان کرمان ندارند و توجه نکردن به رویکردهای صنعتی روز دنیا این استان را در شرایط فعلی قرار داده است.
وی با بیان اینکه استان کرمان جایگاه نخست معدنی و کشاورزی کشور را دارا است اظهار داشت: این استان در میزان دسترسی به منابع آبی رتبه دوم کشور را دارد اما با وجود ظرفیت های مناسب و امکانات زیربنایی در این استان، میزان تولید ناخالص داخلی کرمان اندک است.
رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی کرمان به وقوع انقلاب چهارم صنعتی در دنیا اشاره کرد و گفت: این استان باید به رویکردهای این انقلاب صنعتی بپردازد تا از سایر کشورها عقب نماند.
وی تصریح کرد: با وجود مشکلات صنعتی و معدنی کنونی در این استان چهار مولفه مورد نیاز انقلاب صنعتی در کرمان فراهم است.
طبیب زاده افزود: تمام مولفه های انقلاب صنعتی در استان کرمان فراهم است و طی چند سال گذشته این استان رتبه های برتر جشنواره خوارزمی را کسب کرده و کسب و کارهای نوین و رتبه های برتر کنکور از دیگر ظرفیت های نیروی انسانی کرمان است.
همایش تجلیل از مدیران برتر صنعتی و معدنی استان کرمان روز یکشنبه در محل اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی کرمان برگزار و در این آیین از واحدهای نمونه و برتر صنعتی و معدنی این استان تقدیر شد.
۳۰۲۹/۷۴۲۰

انتهای پیام /*


اقتصاد


صنعت معدن


كرمان


اتاق بازرگاني

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *