اخبار صنعت

ارایه تسهیلات رونق تولید گامی مثبت برای کاهش بیکاری در سمنان است

علی اصغر جمعه ای روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود : در ۲ سال گذشته حدود ۶ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال تسهیلات رونق تولید به واحدهای کوچک و متوسط استان پرداخت شد در حالی که این رقم برای واحدهای بزرگ حدود سه هار میلیارد ریال است.
وی اظهارداشت : اکنون بیشترین توجه دولت در برنامه ها نسبت به صنایع کوچک و متوسط بوده و لازم است دولت تدبیر و امید برای رونق صنایع بزرگ هم چاره اندیشی در امور مختلف داشته باشد.
به گفته وی عملکرد دولت اکنون در ارایه تسهیلات رونق تولید به واحدهای صنعتی بزرگ این استان باهدف بازگرداندن آنها به چرخه تولید چندان مطلوب نیست.
جمعه ای با بیان این که دولت در برنامه ریزی برای رشد اقتصادی و افزایش اشتغال پایدار در استان از ارایه تسهیلات به واحدهای صنعتی بزرگ غافل نشود،گفت: حدود ۳۰ درصد از مجموه ۳۵۰ واحد صنعتی بزرگ این استان به دلایل متعدد غیرفعال است.
وی با اشاره به همزمانی تک رقمی شدن تورم و رشد اقتصادی در صنایع کوچک و متوسط در ۹ ماه سال جاری به عنوان یکی از دستاوردها برنامه‌های دولت تدبیر و امید، خاطرنشان کرد : این رشد اقتصادی باید صنایع بزرگ در بخش های صنعت و معدن را هم شامل شود.
رییس اتاق بازرگانی استان سمنان ادامه داد: اکنون بیشترین توجه دولت در برنامه ها نسبت به صنایع کوچک و متوسط بوده و لازم است دولت تدبیر و امید برای رونق صنایع بزرگ هم چاره اندیشی در امور مختلف داشته باشد.
سهم افراد شاغل در بخش های مختلف اقتصادی استان سمنان در بخش خدمات بیش از۴۹ درصد، در بخش صنعت و معدن بیش از ۳۳ درصد و در کشاورزی بیش از ۱۸ درصد است، در دولت تدبیر و امید تفاهم نامه اجرای ۱۵۰ طرح با سرمایه گذاری ۸۵ هزار میلیارد ریال با بخش خصوصی در استان سمنان امضا شده و تاکنون بیش از ۶ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال تسهیلات رونق تولید به واحدهای صنعتی و تولیدی کوچک و متوسط نیمه فعال استان سمنان پرداخت شده است.
حدود یکهزار و ۸۰۰ واحد تولیدی و صنعتی در استان سمنان فعالیت دارند که از این تعداد حدود ۶۰۰ واحد به دلایل مشکلات متعدد غیرفعال است.
۷۳۳۹/۶۰۲۶
خبرنگار: محمدرضا یوسف نژاد ** انتشار دهنده : جانعلی فتحی
برای آگاهی از تازه‌ترین اخبار و رویدادها در استان سمنان به نشانی IRNASEMNAN@ کانال اخبار ایرنا سمنان مراجعه کنید.

انتهای پیام /*


سياسي


تسهيلات


رونق توليد


سمنان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *